Latvijā, Politika

LLKC ar ASV atbalstu palīdzēs Ukrainas kolēģiem pilnveidot zināšanas lauku attīstībā

Latvijas Lauku Konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) parakstījis pirmo sadarbības līgumu ar ASV par atbalstu Ukrainas lauksaimniecības konsultatīvās sistēmas stiprināšanā.

Kā norāda LLKC Tālākizglītības nodaļas vadītājs Andis Kursītis, projektā Ukrainas lauksaimniecības ekspertiem būs iespēja apgūt zināšanas un Latvijas pieredzi Eiropas Savienības likumdošanas nosacījumu ieviešanā lauksaimniecības un lauku attīstības jomā.

“Ukrainas kolēģi varēs gūt izpratni par lauksaimniecības produkcijas ražošanas, vienotas dzīvnieku reģistrācijas un identifikācijas datu bāzes izveidošanu un pārtikas izsekojamību, kā arī izprast konsultāciju sistēmas pamatprincipus un kooperācijas nozīmīgumu reģionālās attīstības veicināšanā. Ukrainas lauksaimniecības ekspertiem LLKC nodrošinās mācību un pieredzes apmaiņas seminārus Latvijā – Lauksaimniecības datu centrā, Pārtikas un veterinārajā dienestā, zinātniskajā institūtā “Bio”u.c.,” sacīja Kursītis.

Plānots, ka Latvija šī projekta laikā līdz 2017. gada beigām organizēs četras mācību grupas Ukrainas kolēģiem.

“Viegli šis līgums nenāca. Tādēļ esam ļoti gandarīti, ka ASV sadarbībai izvēlējās LLKC, novērtējot mūsu 25 gadu pieredzi lauksaimniecības jomā, kuru arī paši ukraiņi ļoti vēlas izmantot. Bija patīkami dzirdēt, ka ASV Latviju uzskata par veiksmes stāstu bijušo PSRS republiku vidū, izejot reformu ceļu no plānveida ekonomikas bijušajā PSRS uz brīvo tirgu,” atzina LLKC valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.

LLKC projekta “Ukrainas lauksaimniecības konsultatīvās sistēmas stiprināšana: ceļā uz pilnīgu lauksaimniecības un lauku attīstības nozaru integrāciju kopējā Eiropas Savienības tirgū” īstenošanā sadarbosies ar Ukrainas USAID Lauksaimniecības un lauku attīstības atbalsta projektu (ARDS), Nacionālo lauku konsultāciju dienestu asociāciju, Agrārās politikas un pārtikas ministriju. ASV projektā finansē apmācību un pieredzes braucienu organizēšanu.

Pievienot komentāru