Laukos
Politika

LLKC izsludina lauku jauniešu biznesa ideju konkursu “Laukiem būt”0


“Laukiem būt!” iepriekšējā konkursa finālistu kopbilde.
“Laukiem būt!” iepriekšējā konkursa finālistu kopbilde.
Foto: Ieva Rudzutaka:

Līdz 16. janvārim ikviens jaunais lauku uzņēmējs aicināts pieteikties dalībai konkursā “Laukiem būt!”, ko jau septīto gadu organizē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) un Valsts Lauku tīkls.

Konkurss ir turpinājums mācību ciklam, kas nupat noslēdzās 26 LLKC birojos visā Latvijā.

Kā informē LLKC Lauku attīstības nodaļas projektu vadītāja Elīna Zālīte, mācību laikā kopumā 233 jaunie uzņēmēji apguva uzņēmējdarbības un mārketinga pamatus, attīstīja savu biznesa ideju, veica tirgus un konkurentu izpēti, kā arī finanšu aprēķinus.

“Konkursā var piedalīties visi mācības beigušie jaunieši, kuri mācību laikā izstrādājuši biznesa plānu un saņēmuši sertifikātu. Ja biznesa idejai un tās ilgtspējai notic kompetenta žurija, tad tā ir lieliska iespēja noticēt sev un savam sapnim, lai nešaubīgi ietu un cīnītos par savas idejas īstenošanu dzīvē,” norāda Zālīte.

Konkurss notiks divās kārtās: 1.kārta paredzēta februārī, kad dalībnieki prezentēs, bet žūrija vērtēs visus konkursā iesniegtos biznesa plānus. Šīs kārtas noslēgums norisināsies klātienē pasākumā “Izdzīvošanas skola”, kad dalībnieki gan prezentēs savas idejas un to prototipus žūrijas locekļiem, gan piedalīsies interaktīvās lekcijās un iepazīsies savā starpā.

Virzīšanai uz konkursa otro kārtu tiks izvēlēti 16 finālisti pa četriem katrā kategorijā.

Konkursā apbalvo četr5as labākās biznesa idejas katrā no četrām konkursa kategorijām:

– Uzņēmējdarbības ideja lauksaimniecības nozarē;
– Uzņēmējdarbības ideja nelauksaimniecības nozarē (t.sk. zivsaimniecība);
– Ražošana;Pakalpojumu sniegšana;
– Lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana (t. sk. mājražošana). 

Konkursa 2.kārta norisināsies martā, un tās laikā dalībnieki cīnīsies par galvenajām balvām.

Kopējais balvu fonds ir 20 000 eiro.

Interesenti ar detalizētākiem konkursa nosacījumiem var iepazīties nolikumā, vai sazinoties ar savu reģionālo LLKC konsultantu.

Konkursa “Laukiem būt!” atbalstītāji un lieldraugi ir valsts attīstības finanšu institūcija ALTUM, kas kopīgi ar LLKC piedalās apmācību procesā un konkursa žūrijā.

LA.lv