Laukos

LLKC rīko fotokonkursu “Makšķernieka diena”0

Foto – LETA

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) rīko fotokonkursu “Makšķernieka diena”, kurā aicina iesūtīt fotogrāfijas, kas atspoguļo makšķernieka ikdienu, tostarp noķertās zivis un vēžus, zemūdens medību laikā piedzīvoto, informēja LLKC.

Konkurss ilgs no 29.jūnija līdz 31.jūlijam.

“Kopš sākām izplatīt makšķerēšanas kartes, interese par to iegādi pieaug. Kā bērnus, tā pieaugušos aizvien vairāk interesē savu brīvo laiku pavadīt pie ūdenstilpēm gan ķerot zivis, gan vienkārši iepazīstot dabu ap ūdeņiem. Šādos brīžos top arī ne mazums fotogrāfiju, starp kurām noteikti ir kāda tik lieliska, ka varētu tikt izmantota karšu jaunā dizaina radīšanai. Tādēļ arī izsludinām šo fotokonkursu,” teica LLKC Zivsaimniecības nodaļas vadītāja Agnese Neimane-Jordane.

Jau ziņots, ka 2017.gads bija pirmais gads kopš LLKC pārņēmis makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu izplatīšanu. Pērn pārdoti teju 96 000 karšu un izveidots stabils tirdzniecības tīkls ar vairāk nekā 1300 kartes iegādes vietām visā Latvijā. Visvairāk pērn iegādāta gada karte – 50 692, kā arī trīs mēnešu karte – 33 675. Iespēju gada karti iegādāties internetā izmantojuši 5290 makšķerēt gribētāji, savukārt trīs mēnešu karti – 6294.

Iepriekšējais karšu izplatītājs SIA “Leard” 2016. gadā pārdeva 95 000 makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību karšu.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

LA.lv