Laukos
Piensaimniecība

LLKC rīkos mācības par aktuālām tēmām piena lopkopībā0

Foto Gundega Skagale

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) šogad oktobrī organizēs mācības par aktuālām tēmām piena lopkopībā, informēja uzzināja LLKC.

Apmācības notiks LLKC, Rīgas ielā 34, Ozolniekos šā gada 21., 22., 28. un 29.oktobrī, un tās paredzētas kā klātienes nodarbības un patstāvīgais darbs mājās. Noslēgumā plānots eksāmens.

Apmācību dalībnieki varēs apgūt lauksaimniecības dzīvnieku pārraudzību, vērtēšanu, mākslīgo apsēklošanu, olšūnu un embriju transplantāciju ar specializāciju piena šķirņu liellopu ganāmpulkos.

Apmācību dalībniekiem jāveic līdzmaksājums 70 eiro apmērā. Mazajām saimniecībām, kas pēdējā noslēgtajā gadā ir strādājušās ar apgrozījumu zem 15 000 eiro, līdzmaksājums ir 36,50 eiro.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.

LA.lv