Laukos
Mežsaimniecība

LLU fakultāte rīko pasākumu “Mežs ienāk Jelgavā”0


Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Foto LETA

Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Meža fakultāte šodien Jelgavā no plkst.10 līdz 18 aicina piedalīties pasākumā “Mežs ienāk Jelgavā”, informēja augstskolas komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Aktivitātes lieliem un maziem interesentiem norisināsies visā fakultātei pieguļošajā teritorijā un sporta laukumā Akadēmijas ielā 11. Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīt visu meža apsaimniekošanas ciklu – augsnes sagatavošanu un atjaunošanu, kopšanas nepieciešamību, meža izmantošanas laikā iegūstamo produkciju, kā arī koksnes tālāko pārstrādi un tās produktiem, piemēram, enerģētisko koksni, zāģmateriāliem, koka izstrādājumiem un koka būvniecību.

Pasākuma laikā tiks demonstrētas mežizstrādes mašīnas – harvesters un forvarders, augsnes sagatavošanas frēze, ugunsapsardzības aprīkojums un automašīnas, škeldotājs, malkas skaldītājs, lentzāģis un mazizmēra CNC frēzēšanas iekārta. Visas dienas garumā notiks motorzāģu paraugdemonstrējumi, būs iespēja izmēģināt darbu ar motorzāģi, piedalīties zāģēšanas sacensībās, padarboties ar harvestera un forvardera simulatoru. Savas prasmes demonstrēs arī arboristi.

Izglītojošos stendos tiks stāstīts par meža atjaunošanu, kopšanas nepieciešamību, sortimentu iznākumu no priedes un bērza stumbra. Interesentiem būs iespēja redzēt, kā no baļķa top zāģmateriāli, un iepazīties ar koka izmantošanas iespējām gan būvniecībā, gan dažādu produktu ražošanā. Tāpat arī būs iespējams praktiski izmēģināt dažādus rokas instrumentus koksnes apstrādei. Pasākuma dienā norisināsies atraktīvi bioenerģētikas paraugdemostrējumi ar dažādiem koksnes produktiem, dedzinot šķeldu, granulas un briketes. Interesenti varēs piedalīties aktivitātē “Koka spēles 2018”, noskaidrojot aktīvākos, draudzīgākos un atjautīgākos spēlētājus, kā arī izbraukt ar dendromobīli un uzbūvēt koka tiltu bez skrūvēm un līmes.

Paralēli āra aktivitātēm Meža fakultātes pirmā stāva 16.auditorijā notiks mini sarunu festivāls ar lekciju ciklu.

“Kāpēc mežs ienāk Jelgavā? Vēlamies izglītot pilsētā dzīvojošo sabiedrību par meža apsaimniekošanu un praktiski parādīt, ka tā nav tikai koku ciršana, bet pasākumu kopums, kas nodrošina ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu un kokrūpniecību Latvijā. Iesaistot meža nozares organizācijas un uzņēmumus, atklāsim, kā meža produktivitāte ietekmē sabiedrības labklājību un ka ceļš uz labāku dzīvi ved caur gudru meža izmantošanu,” skaidroja LLU Meža fakultātes dekāns Linards Sisenis.

LA.lv