Laukos
Piensaimniecība

LLU Mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce” atklās divas jaunas jaunlopu novietnes0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Ieva Lūka

Šodien plkst.14 Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Mācību un pētījumu saimniecībā “Vecauce” atklās divas jaunas jaunlopu un teļu novietnes, kas papildinās slaucamo govju kompleksu “Līgotnes”, pavēstīja universitātes komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Viņa stāstīja, ka novietņu izbūvē ieguldīti 2,5 miljoni eiro, bet šķidro kūtsmēslu krātuves izbūvē, kas atrodas lauka bloku vidū – 264 000 eiro. Būvdarbus atbalstījis arī Lauku atbalsta dienests.

Ēku būvniecība sākta 2018.gada rudenī, bet šobrīd ir pilnībā pabeigta, un ēkas tiek izmantotas teļu un jaunlopu turēšanai. Būvdarbus veica SIA “RRP”.

Līdz šim “Līgotnēs” atradās slaucamo govju ganāmpulka novietne, kas uzbūvēta 2007.gadā un kurā tiek turētas aptuveni 500 slaucamās govis. Šo kompleksu nu papildinājušas divas jaunas novietnes, no kurām vienā paredzētas 270 vietas teļiem, bet otrā – 230 vietas grūsnām telēm.

Pēc Janmeres sacītā, abas novietnes ir unikālas Baltijas valstīs, jo ēku būvniecībā izmantotas arkveida konstrukcijas, kuras netiek balstītas no ēkas iekšpuses un tās klāj gaismu caurlaidīgs jumta segums, kas būtiski uzlabos ēkās mītošo lauksaimniecības dzīvnieku labturību.

Viņa arī uzsvēra, ka turpmāk slaucamo govju kompleksā tiks koncentrēta visa saimniecības piena lopkopības nozares infrastruktūra, kas ir nozīmīgs papildinājums LLU studējošo apmācībām.

Saimniecības vadītājs Indulis Ieviņš stāstīja, ka inovatīvais jumta segums nav vienīgais saimniecības ieguvums. Jaunajās novietnēs arī barības galdi izvietoti tā, lai tiem varētu vienlaicīgi piekļūt visi teļi un jaunlopi, tādējādi novērsts risks, ka kāda ganāmpulka daļa varētu uzņemt nepietiekamu barības daudzumu.

“Vecauce” ir mācību un pētījumu daudznozaru saimniecība, kas dibināta 1921.gadā. Tās mērķis ir saglabājies nemainīgs kopš tās dibināšanas – īstenot LLU studējošo apmācību, nodrošinot tajā ilgtspējīgas saimniekošanas praksi, uzsvēra Janmere.

Saimniecībā ir pārstāvētas vairākas lauksaimniecības un ar to saistītās nozares – piena un gaļas lopkopība, biškopība ar 40 bišu saimēm, biogāzes ražošana un koģenerācija, kurā notiek šķidro kūtsmēslu un barības pārpalikumu pārstrāde, laukkopība, sēklkopība, augļkopība, lauku izmēģinājumi, mežizstrāde, kokapstrāde un galdniecība, komunālā saimniecība, kas piegādā siltumenerģiju Auces pilsētai, ēdināšanas pakalpojumi, tūrisms un viesmīlības pakalpojumi.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa 1
6 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 3
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
7 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Britu ministrei bažas par Krievijas mēģinājumiem ietekmēt priekšvēlēšanu kampaņu
5 stundas