Laukos

LLU pasniegs gada balvas konkursa ” Uzņēmējs nākotnei” laureātiem0


Latvijas Lauksaimniecības universitāte.
Latvijas Lauksaimniecības universitāte.
Foto-LETA

Nākamnedēļ, 23.februārī Valdekas pilī Jelgavā tiks piešķirtas Gada balvas konkursa “Uzņēmējs nākotnei” laureātiem, informēja Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU).

Jaunā tradīcija dibināta pirms diviem gadiem lai godinātu uzņēmējus, kuri sadarbībā ar LLU zinātniekiem veidojuši inovācijas tautsaimniecības nozaru vajadzībām, snieguši ieguldījumu pētniecībā vai studiju procesā.

Katru gadu tiek piešķirtas galvenās balvas un goda raksti trīs nominācijās: biozinātnēs, inženierzinātnēs un sociālajās zinātnēs.

Arī šajā gadā nominācijām uzņēmējus par 2017.gadā paveikto izvirzīja LLU rektors, LLU struktūrvienības, LLU zinātniskie institūti un institūcijas. Savukārt lēmumu par balvas un goda rakstu piešķiršanu pieņēma universitātē izveidota komisija, izvērtējot katra pretendenta ieguldījumu.

Līdz ar to nominācijai “Gada ieguldījumam biozinātnēs” izvirzīti:

– AS “Latvijas valsts meži”, kas ir viens no ilggadīgiem, uzticamiem universitātes sadarbības partneriem. Ik gadu uzņēmums nodrošina studentiem prakses vietas, izsludina stipendiju konkursu ar meža apsaimniekošanu saistītās jomās, kā arī atbalsta vairākus zinātniski pētnieciskos projektus. Ar uzņēmuma finansiālu atbalstu ir sagatavotas un izdotas septiņas mācību grāmatas, kas izmantojamas ne vien studiju darbam, bet arī kā rokasgrāmatas meža nozarē strādājošajiem.

– “BASF Agro Latvija” vairāk nekā 10 gadus sadarbojas ar Lauksaimniecības fakultāti un LLU mācību saimniecībām. Uzņēmums katru gadu atbalsta semināra “Ražas svētki Vecaucē” organizēšanu un rakstu krājuma izdošanu. Mācību un pētījumus saimniecībā “Pēterlauki” uzņēmums regulāri pasūta lauka izmēģinājumus, uz kuru bāzes studenti izstrādā savus studiju noslēguma darbus.

– SIA “Daile Agro” Veterinārmedicīnas fakultātes studentiem ir uzticējusi savu lielāko vērtību – ganāmpulku. Uzņēmums vairākus gadus bez atlīdzības ir nodrošinājis pieeju savam ganāmpulkam zinātnisko pētījumu veikšanai, kā arī studentu praktiskajām apmācībām dažādu studiju kursu ietvaros.

Savukārt nominācijai “Gada ieguldījumus inženierzinātnēs” izvirzīti:

– SIA “ASTARTE-NAFTA”. Uzņēmums divus gadus pēc kārtas atbalstījis jauno inženieru dalību starptautiskās pneimobiļu sacensībās Ungārijā, kur jaunieši startēja ar pašbūvētu nākotnes automobili, ko uz priekšu virza saspiests gaiss.

– SIA “TestDevLab”. Kopš 2016. gada uzņēmums aktīvi sadarbojas ar LLU Informācijas tehnoloģiju fakultāti (ITF), piedāvājot studentiem prakses vietas, organizējot vieslekcijas un atbalstot ITF dienu organizēšanā. Sadarbībā ar uzņēmumu fakultātē uzstādīta mobilo ierīču uzlādes stacija, kas publiski pieejama visiem studentiem, bet pagājušā gadā ITF dienās studenti atzina kompāniju par labāko fakultātes sadarbības partneri.

– SIA “Maiznīcas Flora”. Ik gadu studentiem tiek nodrošinātas prakses vietas, ar uzņēmuma atbalstu ir izstrādāts maģistra darbs pārtikas zinātnē par paātrinātas metodes izmantošanu auzu cepumu derīguma termiņa noteikšanai, kā arī noris sadarbība jaunu produktu izstrādē un garāka derīguma termiņa nodrošināšanā.

– Ainavu darbnīca “ALPS” ir iesaistījusies jauno ainavu arhitektu zinātnisko darbu recenzēšanā, kā arī nodrošinājusi studiju prakses topošajiem speciālistiem.

Tikmēŗ nominācijai “Gada ieguldījumus sociālajās zinātnēs” izvirzīta biedrība “Ūdenszīmes”. 2017.gadā Kaldabruņā tika organizēta vasaras skola, kurā piedalījās ekonomikas, socioloģijas un vadībzinātņu studenti kopā ar mācībspēkiem – praktizēja dažādu sociālo izpētes metožu pielietojumu, veidoja Kaldabruņas attīstības vīziju un ar to iepazīstināja vietējos iedzīvotājus, kā arī palīdzēja tapt siena skulptūru parkam.

Pasākumā tiks godināti visi nominanti, pateicoties par viņu ieguldījumu LLU attīstībā un pievienotās vērtības radīšanu universitātei.

Gada balvas “Uzņēmējs nākotnei” mērķis ir izcelt iedvesmojošus piemērus uzņēmējdarbībā, kas ir izcils paraugs sadarbībai ar LLU zinātniekiem, kopīgi radot izcilību pētniecībā un studijās, veicinot attīstību un inovāciju pārnesi uz ražošanu, tā uzlabojot Latvijas konkurētspēju.

Pagājušā gadā tika sveikti 11 uzņēmumi, no kuriem gada balvu biozinātnēs saņēma lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS”, gada balvu inženierzinātnēs – SIA “TechVitas”, bet par gada ieguldījumu sociālajās zinātnēs tika atzīts uzņēmums “TS Rīga”.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas