Laukos
Politika

LLU piedāvāto veterinārmedicīnas izglītību gatavo starptautiskai atzīšanai0


Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Latvijas Lauksaimniecības universitāte
Foto LETA

Šonedēļ Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Veterinārmedicīnas fakultātē Jelgavā atkārtotā vizītē ieradās starptautiskie veterinārmedicīnas izglītības eksperti, kuri izvērtēja divos gados panākto progresu izglītības kvalitātes paaugstināšanā un tās atbilstību Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmai, informēja augstskolas pārstāve Lana Janmere.

Ekspertu sagatavotais ziņojums kalpos kā rekomendācija Eiropas Veterinārās izglītības komitejai, kas decembrī lems par LLU īstenotās veterinārmedicīnas augstākās izglītības starptautisku atzīšanu.

Iegūstot atzinumu, LLU būs iespēja startēt starptautiskajā veterinārmedicīnas studiju programmu akreditācijā, ko īsteno Eiropas Veterinārās izglītības komitejas mātes organizācija – Eiropas veterinārmedicīnas izglītības iestāžu asociācija.

LLU Veterinārmedicīnas fakultāte ir vienīgā veterinārmedicīnas augstākās izglītības iestāde Latvijā, kurā izglītību iegūst gan studenti no Latvijas, gan citām valstīm. Janmere skaidroja, ka kopš 2016.gada rudens, kad Eiropas Veterinārās izglītības komitejas eksperti vērtēja fakultāti un vēlāk lēma par nosacīta atzinuma piešķiršanu, fakultāte mērķtiecīgi ir strādājusi, lai novērstu iepriekš ekspertu norādītās nepilnības un iegūtu pilnīgu atzinumu.

Lai izvērtētu fakultātē paveikto, vizītē Jelgavā ieradās Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmas eksperts, profesors Gorans Dalins no Zviedrijas Lauksaimniecības zinātņu universitātes un sistēmas koordinators, profesors Pjērs Lekeuks no Ljēžas Universitātes.

Pēc Dalina sacītā, kā īpaši spēcīgas fakultātes priekšrocības minamas komandas gars un ciešā sadarbība starp darbiniekiem, studentiem un iesaistītajām pusēm, jauna un labi aprīkota Veterinārā klīnika, bezvadu tīkla pieejamība visās fakultātes ēkās, e-studiju mācīšanās platforma, Mācību un pētījumu saimniecības “Vecauce” izmantošana studiju procesā, kautuves atbalsts studiju aktivitātēm, biodrošības un aizsardzības nodrošināšana.

“To redzējām jau vizītes laikā 2016.gadā, taču tobrīd arī norādījām uz nepilnībām, it īpaši studentu prasmju attīstīšanā darbā ar dzīvniekiem, kas arī noteica nepieciešamību atkārtotai izvērtēšanai,” klāstīja Dalins.

Pēc atkārtotās vizītes eksperti arī norādījuši, ka trīs gadu laikā fakultāte ir panākusi būtisku progresu un kāpinājusi studentu praktisko darbu apjomu ar dzīvniekiem, dodot iespēju visā studiju laikā piedalīties dažādu prasmju attīstīšanā.

Dalins skaidroja, ka darbs studiju procesa uzlabošanā ir nepārtraukts un ka fakultātei neatkarīgi no Eiropas Veterinārās izglītības komitejas lēmuma jāturpina attīstīties un tiekties pēc atbilstības Eiropas Veterinārās izglītības novērtējuma sistēmas standartiem.

Turklāt viņš piebilda, ka Baltijas jūras reģionā ir specifiska situācija veterinārmedicīnas izglītības jomā, jo katrā valstī šādu izglītību piedāvā iegūt tikai viena iestāde, tādējādi tām nav nacionālas konkurences. Taču, lai nepārtraukti kāpinātu kvalitāti, tām būtu vēl vairāk jātuvinās un jāveido ciešāka sadarbība.

LLU studiju prorektors Aigars Laizāns, tiekoties ar ekspertiem, atzina, ka viņu vērtējums ir ļoti nozīmīgs universitātei kopumā, jo ārvalstu studentu īpatsvars Veterinārmedicīnas fakultātē katru gadu pieaug un starptautisks atzinums un pēc tam sekojošā akreditācija būs nozīmīgs solis šīs izglītības eksporta izaugsmei.

Mēģinājumi iegūt starptautisko atzinumu LLU Veterinārmedicīnas fakultātē sākti jau vairāk nekā pirms 16 gadiem, taču tie bijuši neveiksmīgi neatbilstošās infrastruktūras dēļ. Situācija strauji izmainījās 2013.gadā, kad veterinārajam darbam un studentu apmācībām izveidota jaunā Veterinārā klīnika. Veiktie ieguldījumi Veterinārmedicīnas fakultātē devuši iespēju būtiskiem uzlabojumiem topošo veterinārmedicīnas speciālistu studiju procesā, kas šobrīd pretendē uz atbilstību starptautiskajiem standartiem.

Kā liecina Eiropas veterinārmedicīnas izglītības iestāžu asociācijas 2019.gada maijā publiskotā informācija, kopumā tās starptautiskā atzinuma un akreditācijas procesos iesaistītas 105 veterinārmedicīnas izglītības iestādes no visas Eiropas, no kurām tikai 23 ieguvušas pilnīgu starptautisko akreditāciju.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
1 diena
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai panākumu atslēga būs “ārējie spēlētāji”?
4 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Melbārža kvartets Eiropas kausa posmā paliek aiz četrām Vācijas ekipāžām
5 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
SM nosauc summu, par cik gatava no miljonāriem atpirkt zemi Biķerniekos
3 minūtes
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Spānijā atdzīvināta sieviete, kurai sešas stundas bija apstājusies sirds
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Indrašim Jaroslavļā salauž degunu, bet tiesneši pārkāpumu nepamana
1 stunda