Gaļa un zivis, Gaļas lopkopība

Lopu audzētājs Kurzemē jūtas piekrāpts

Nododot bulli kooperatīvam “Zelta teļš”, Medzes pagasta lauksaimnieks Elmārs Grāveris jūtas apkrāpts. Viņš aicina citus būt uzmanīgākiem nekā bijis pats, par Kurzemes saimnieka pieredzi raksta avīze “Kurzemes vārds”.

E. Grāvera saimniecībā ir desmit govis, piedzimušos bullēnus viņš atstāj audzēšanai. Līdz šim E. Grāveris visbiežāk sadarbojies ar citiem lopu uzpircējiem – no Kuldīgas novada, taču pēc jaunā gada viņam vairākkārt zvanījuši “Zelta teļa” pārstāvji, solot augstāku samaksu – par 20 centiem kg vairāk nekā citi.

Martā saimnieks beidzot ļāvis uzpircējiem braukt bullim pakaļ. “Atbrauc, paņem, uzraksta pavadzīmi un pēc laika ieskaita naudu. Skatos – tā pamaz, astoņsimt desmit eiro,” E. Grāveris skaidro, ka, pēc viņa aprēķiniem, vajadzējis būt vismaz tūkstotim. Bullis svērts “uz vietas” nav ticis.

Pēc avīzes vēstītā, kooperatīva pārstāvis atzinies, ka bullis patiesībā nemaz nav kauts, bet pārdots tālāk uz Poliju. “Viņi man saka – to svaru pēc izkaušanas jau var izrēķināt!” sašutis ir “Lazdu” saimnieks. Kaut kas tāds viņam gadījies pirmoreiz, raksta “Kurzemes vārds”.  

“Mēs rādījām izkaušanas rezultātus – lopa svaru, ka tas neatbilst zemnieka iedomām. Bet mēs nevaram piemaksāt par to, ka viņam šķiet,” savukārt pauduši uzpircēji.

Avīze raksta, ka gadījumi, kad saimnieku domas par nododamā lopa svaru atšķiras no kooperatīvā fiksētā rezultāta, gadoties bieži. Kooperatīvs reģistrēts Vecpiebalgas novadā. Uzņēmumam esot četras mašīnas, kas brauc pa visu Latviju.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova apliecina, ka ir saņemts iesniegums no mājlopu pārdevēja par apkrāpšanu. Policija noskaidrojusi, ka puses noslēgušas līgumu. Lai arī tajā nebija minēta pārdošanas summa, mājlopu pārdevējs dokumentu parakstījis. Taču, saņemot naudu, tā likusies pārāk maza.

“Materiālā pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, jo notikumā nav saskatāms noziedzīgs nodarījums,” informē M. Šeršņova. Viņa piebilst, ka pretenziju gadījumā saimniekam ir tiesības ar civilprasību pret pircēju vērsties tiesā. Policija atgādina, ka, noslēdzot līgumu, personai nepieciešams iepazīties ar visiem tā nosacījumiem.

 

Pievienot komentāru