Piena lopkopība, Piens

Lopu fermas izveidē Jēkabpils novadā investē 1,13 miljonus eiro

Jaunas liellopu fermas izveidē Jēkabpils novadā zemnieku saimniecība “Krasti” investējusi 1,13 miljonus eiro, pavēstīja bankas “Citadele”, kas kreditējusi projektu, korporatīvo komunikāciju vadītāja Zane Udrase.

Viņa informēja, ka banka “Citadele” jaunās liellopu fermas izveidei izsniegusi zemnieku saimniecībai kredītu viena miljona eiro apmērā, bet pārējie projektā ieguldītie līdzekļi ir zemnieku saimniecības “Krasti” līdzekļi. Saimniecība ieguvusi arī vairāk nekā 633 tūkstošu eiro finansējumu no Lauku atbalsta dienesta, kas tiks novirzīts daļējai kredīta dzēšanai.

“Lai izveidotu šo fermu, kurā viss ir automatizēts un darbojas roboti, idejas braucām smelties uz līdzīgam saimniecībām Polijā un Igaunijā. Mēslu krātuve Latvijai netipiski ir izveidota zem kūts ēkas, no kurienes mēsli tiek izsūknēti. Tāpat kūtī ir izbūvēta arī piena māja, saimniecības un biroja telpas,” sacīja zemnieku saimniecības “Krasti” īpašnieks Jānis Gaidis.

Viņš norādīja, ka šāda veida fermu bija iecerējis izveidot jau pirmskrīzes laikā, taču dzīve ieviesa korekcijas, un modernās liellopu fermas būvniecība sākās 2013. gada maijā.

Šobrīd kūtī ir 135 slaucamās govis, taču kūts domāta 280 liellopiem, tādēļ saimnieks iecerējis maijā palielināt ganāmpulku par 15, bet līdz šā gada beigām līdz 200 slaucamām govīm.

Zemnieku saimniecība “Krasti” dibināta 1993. gadā. Šobrīd “Krasti” apsaimnieko 450 hektārus zemes.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” 2013.gada beigās bija septītā lielākā banka Latvijā. Bankas “Citadele” 75% akciju pieder Latvijas valstij Privatizācijas aģentūras personā, bet 25% un vienas akcijas īpašniece ir Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.

Pievienot komentāru