Laukos
Politika

LOSP biedriem pievienojusies Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība0

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) biedru rindās ir uzņēmusi Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienību, pēc padomes pārstāvju ikmēneša sapulces informēja LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis.

Pēc viņa teiktā, Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienība izrādīja vēlmi un interesi pievienoties, lai ar LOSP atbalstu kopīgu diskusiju rezultātā varētu līdzdarboties lauksaimniecības politikas veidošanā Latgales ražojošiem lauksaimniekiem būtisku jautājumu kontekstā.

“Pievienoties LOSP bija viņu pašu lēmums, ko viņi pieņēma pagājušā gada nogalē. Pēc tam viņi vērsās LOSP ar vēlmi iesaistīties padomes darbā,” teica Vilnītis.

LOSP ģenerāldirektors teica, ka Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienībā šobrīd ir apvienojušās 17 vidēji lielas ražojošās saimniecības. Katram no Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienības biedriem ir nepilnus 1000 hektārus liela saimniecība. Latgales ražojošo lauksaimnieku apvienībā apvienojušies galvenokārt graudaugu audzētāji, kurus pievienoties LOSP motivēja plūdi aizvadītajā gadā un tas, ka šiem lauksaimniekiem nebija iespēja maksimāli operatīvi attiecīgajos apstākļos saņemt visu nepieciešamo informāciju par notiekošo.

LOSP apvieno 60 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, ZM un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

LA.lv