NVO, Politika

LOSP gandarīts par valdības gatavību izskatīt elektroenerģijas cenas samazināšanas iespējas

Publiski izskanējusī informācija, ka Ekonomikas ministrija (EM) iesniegusi izskatīšanai valdībai konceptuālo ziņojumu par obligātās iepirkuma komponentes attīstību, sniedz cerību, ka lauksaimnieku aicinājums samazināt elektroenerģijas cenas beidzot ir sadzirdēts, norāda Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomē.

Kā galvenais risinājums EM priekšlikumā ir saistību atpirkšana no AS “Latvenergo” par uzņēmuma pašu uzkrājumiem un 260 miljonu eiro visu elektroenerģijas patērētāju ietaupījums. Tāpat EM priekšlikums ļaus ievērojami samazināt ikgadēji maksājamo atbalsta apmēru šiem elektroenerģijas ražotājiem dabas gāzes koģenerācijā (TEC) un jau no nākamā gada elektrības gala cenas samazinājumu visiem patērētājiem.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome norāda, ka 23.augustā valdībai, EM un Finanšu ministrijai nosūtīja vēstuli par iebildumiem saistībā ar EM lēmuma “Kompleksi pasākumi elektroenerģijas tirgus attīstībai” vilcināšanu, kas saistīts ar elektroenerģijas gala cenas samazināšanas risinājumu izskatīšanu.

“LOSP galvenā prasība ir, lai valdība pieņem izstrādātos risinājumus un ar 2018.gadu visas mājsaimniecības varētu just kaut nelielu, bet jūtamu elektroenerģijas rēķina samazinājumu. Visi risinājumi jāizstrādā ilgtermiņam, līdz ar to jāidentificē problēmas, kas traucē attīstīties uzņēmējdarbībai Tāpēc jau ilgstoši strādājam pie šī jautājuma, lai samazinātu OIK un ietaupītu iedzīvotāju naudu, kas būtiski paaugstinātu ekonomikas konkurētspēju, palielinot investīcijas un radot jaunas darbavietas. Esam gandarīti, ka EM mūs ir sadzirdējusi un ir iesniegusi risinājumus, kas sola samazināt OIK jau ar nākamo gadu,” sacīja LOSP ģenerāldirektors Guntis Vilnītis:

LOSP apvieno 59 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

1 komentārs

Pievienot komentāru