Laukos
Politika

LOSP ikmēneša sanāksmē vērtēs samazinātās PVN likmes līdzšinējos rezultātus0


Lauksaimnieki uzskata, ka no samazinātā nodokļa ilgtermiņā ieguvējs būs tirgotājs. Tikai pēc tam – patērētājs un zemnieks.
Lauksaimnieki uzskata, ka no samazinātā nodokļa ilgtermiņā ieguvējs būs tirgotājs. Tikai pēc tam – patērētājs un zemnieks.
Foto – Dainis Bušmanis

Rīt, 18.aprīlī Zemkopības ministrijā notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulce, kurā šoreiz tiks debatēts par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) dārzeņiem un augļiem ieviešanu, informēja LOSP pārstāvji.

Tā kā pagājuši trīs mēneši, kopš ieviesta 5% PVN likme Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem, uz sarunu aicināti Valsts ieņēmumu dienesta un Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvji, lai runātu par rezultatīvajiem rādītājiem un to, kā ieviestās izmaiņas ir veicinājušas ēnu ekonomikas samazināšanos, augļu un ogu tirdzniecības legalizāciju un vai tas ir mazinājis importa produkcijas īpatsvaru Latvijas tirgū.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas, Finanšu ministrijas un Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji klātesošos informēs par kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) un Kohēzijas fondu sinerģiju, Kohēzijas fondu izmantošanas iespējām lauku infrastruktūrai un lauku attīstībai.

Par zemes pārvaldības un meliorācijas aktualitātēm, neatliekamo meliorācijas darbu finansējumu un plāniem 2018.-2023.gadiem uz sapulci aicināti ZM pārstāve Kristīne Cinkus un ZM Nekustamo īpašumu valdes priekšsēdētāju Robertu Dilbu.

Sanāksme notiks Zemkopības ministrijā, 23. stāva zālē, sākums plkst.13.

LOSP apvieno 60 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv