NVO, Politika

LOSP ikmēneša sēdē Augulis atskaitīsies par lauku ceļu stāvokli

Trešdien, 21.februārī Zemkopības ministrijā notiks Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulce, kurā plānota arī satiksmes ministra Ulda Auguļa līdzdalība, informē LOSP pārstāvji.
 
Plānots, ka Augulis informēs par Satiksmes ministrijas aktivitātēm 2018.-2020. gadam lauku ceļu infrastruktūrā un pasažieru pārvadājumos. Tāpat ministrs un ministrijas pārstāvji sniegs  atbildes uz lauksaimnieku iesūtītajiem jautājumiem, kas skar lauku ceļu infrastruktūru un tālāko situācijas risinājumu.

Par VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) plāniem lauku ceļu tīkla attīstībā 2018.- 2020. gadam, un par iespējamajām ceļu būves normatīvu izmaiņām, klātesošajiem informāciju sniegs LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange. Turpinot tēmu, detalizētāk par lauku ceļu situācijas vērtējumu un uzturēšanu no autoceļu uzturētāju puses zemnieki uzklaus VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” (LAU) valdes priekšsēdētāju Raiti Nešporu.

Pamatojoties uz to, ka lauki paliek tukšāki, arī sabiedriskā transporta kustības biežums reģionos sarūk, kas apgrūtina ne tikai lauku iedzīvotāju nokļūšanu uz tuvāko apdzīvoto vietu, bet vēl vairāk veicina lauku apdzīvotības problēmas aktualitāti. Tāpēc uz sarunu aicināti arī Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš un Latvijas Pašvaldību savienības valdes priekšsēdētājs Gints Kaminskis, lai diskutētu par sabiedriskā transporta situācijas uzlabošanu lauku apvidos.

Sanāksme notiks trešdien, 21.februārī, Zemkopības ministrijā, Rīgā, Republikas laukumā 1, 23.stāva zālē, sākums plkst.12.

LOSP apvieno 60 nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

Pievienot komentāru