Laukos
Politika

LOSP ikmēneša sēdē diskutēs par aktualitātēm lauksaimniecībā0

Foto-Fotolia

Lai diskutētu par aktualitātēm lauksaimniecības nozarē, rīt, 19.septembrī, Zemkopības ministrijā notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) ikmēneša sēde.

Pasākums sāksies plkst.12 ministrijas 314.telpā.

Plānots, ka sapulcē piedalīsies ZM valsts sekretāre Dace Lucaua un informēs klātesošos par Lauku attīstības programmas (LAP) maksājumiem līdz 2020.gadam un par sausuma radīto zaudējumu iespējamo kompensāciju, kā arī par Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības politiku pēc 2021.gada un Latvijas pozīciju šajā jautājumā.

LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs un LOSP valdes loceklis Guntis Gūtmanis informēs par priekšlikumiem Eiropas Komisijai par kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) un godīgiem tiešmaksājumiem sākot ar 2021.gadu.

Savukārt Latvijas Pārtikas Uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure informēs par aktuālākajām diskusijām attiecībā par darba nespējas lapām, kas izkristalizējušies pēc Pārtikas padomes sēdes.

Nodibinājuma “Uzņēmēju klubs “Rīgas Marka”” valdes loceklis Normunds Štāls klātesošajiem sniegs priekšlikumus un dalīsies pieredzē ar Latvijas produktu tirdzniecību uz ASV.

Valsts policija visu vasaras periodu aktīvi brīdināja traktortehnikas īpašniekus par to, lai aktīvi pieskata savus īpašumus. Lai turpinātu diskusiju par traktoru zādzību tālāku samazināšanu un GPS izmantošanu, uz sapulci aicināti arī Valsts policijas, Zemkopības ministrijas un tehnikas tirgotāju pārstāvji.

LOSP apvieno 59 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

LA.lv