Laukos
Politika

LOSP ikmēneša sēdē piedalīsies Gerhards un Pūce0


Kaspars Gerhards
Kaspars Gerhards
Foto: Timurs Subhankulovs

Zemkopības ministrijā šodien notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulce, kurā šoreiz lauksaimnieki tiksies ar zemkopības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci (AP).

Sapulce notiks plkst.12 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē.

Gerhards un Pūce aicināti piedalītie sēdē, lai diskutētu par aktualitātēm lauksaimniecībā un reģionu attīstībā.

“Apkopojot lauksaimnieku jautājumus, jāsecina, ka lielākais satraukums ir par pārejas posma valsts atbalsta finansējuma nodrošinājumu līdz Eiropas Komisijas noteiktajam līmenim – 2019.gadā papildus 11,2 miljoni eiro un 2020.gadā – 28,3 miljoni eiro, lai mūsu lauksaimnieki spētu strādāt vienlīdzīgas konkurences apstākļos. Tāpat aktualizēsim jautājumu par valsts nozīmes meliorācijas sistēmas uzturēšanu, kā arī pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināšanu svaigai gaļai, zivīm, olām un pienam,” sacīja LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Viņš arī informēja, ka savukārt ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru paredzēts diskutēt par obligātā iepirkuma komponentes, atjaunojamo energoresursu tālākajiem mehānismiem, neradot finansiālu slogu ne tikai lauksaimniekiem, bet jebkurai mājsaimniecībai. “Tāpat noskaidrosim VARAM nostāju par pašvaldību motivēšanu savai teritorijai piesaistīt un noturēt privāto biznesu, kā arī par darbaspēka nodokļiem un trešo valstu darbaspēka atalgojuma sistēmu, ņemot vērā darbaspēka problēmas reģionos,” teica Treibergs.

Sanāksmē piedalīsies arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) un Finanšu ministrijas speciālisti, kuri informēs lauksaimniekus par 5% PVN nomaksu un 2018.gada bilanci, kā arī par PVN rezultātiem svaigai gaļai, pienam, olām un maizei.

LOSP pārstāv vairāk nekā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar valsts likumdevējiem, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

LA.lv