Laukos
Politika

LOSP izbraukuma sēdē debatēs par lauksaimniecības nozares aktualitātēm0


Straupes pienotavas Jāņu siers.
Straupes pienotavas Jāņu siers.
Foto: Valdis Semjonovs

lai debatētu par nozares aktualitātēm, rīt, 21.augustā Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) rīkos izbraukuma sēdi piensaimnieku kooperatīvā “Straupe”.

Sanāksme notiks no plkst.11 Pārgaujas novada Straupes pagasta Plācī.

Uz sanāksmi aicināt ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro un ministrijas specialisti, lai diskutētu un rastu risinājumu par zemnieku saimniecību elektroenerģijas, sadales, pārvades, obligātās iepirkumu komponentes (OIK) un atjaunojamo energoresursu (AER) un fosilās koģenerācijas izmaksām. Tāpat sarunas skars biogāzes koģenerācijas staciju perspektīvu un regulējuma izmaiņas.

Turpinājumā lauksaimnieki ar zemkopības ministru (ZM) Kasparu Gerhardu, ZM speciālistiem, Latvijas Lauksaimniecības universitātes ekspertiem Irinu Pilveri un Alekseju Niperu diskutēs par 5% pievienotās vērtības nodokļa (PVN) rezultātiem augļiem, ogām un dārzeņiem un nepieciešamību to ieviest gaļai, pienam, maizei, olām.

“Līdzšinējie rezultatīvie rādītāji kopš PVN 5% likmes ieviešanas rāda pozitīvu ietekmi. Nodokļu maksātāju, kuru pamatdarbība ir lauksaimniecība un kuri norādījuši ar PVN 5% likmi apliekamos darījumus, apgrozījums 2018.gada 11 mēnešos salīdzinājumā ar 2017. gada 11 mēnešiem pieaudzis par 4,12%. Savukārt nodokļu maksātāju, kuru pamatdarbība ir lauksaimniecība un kuri norādījuši ar PVN 5% likmi apliekamos darījumus, vidējais atalgojums 2018. gada 11 mēnešos pieaudzis par 9,9%. Šie rādītāji vēl ir auguši, jo augļu un ogu sezona rit pilnā sparā, tāpēc LOSP darīs visu iespējamo, lai turpinātu sarunas un panāktu rezultātu par samazinātās PVN likmes ieviešanu gaļai, pienam, maizei un olām,” norādīja LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Kartupelis dzen asnus, ko darīt? Paņēmieni asnošanas ierobežošanai glabātavās
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Putnu fabrika “Ķekava”” iepazīstinās ar Latvijas un pasaules gaļas pārstrādes tirgus tendencēm
14 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Augu slimību un kaitēkļu izplatība augļu dārzos oktobrī
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits
35 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojušās par ugunspārtraukšanu Sīrijā
25 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
15 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
5 stundas