Laukos
Politika

LOSP: Nākamajai valdībai jāturpina līdz šim sāktie lauku attīstības pasākumi0

Foto – LETA

Ministru prezidenta amata kandidātam un nākamo valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem jātiekas ar lauksaimnieku un meža nozares nevalstiskajām organizācijām (NVO) un jāsagatavo tāda valdības deklarācija, kas turpinātu līdz šim sāktos lauku attīstības pasākumus, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulcē šodien pauda nozares pārstāvji.

LOSP sēdē nolemts prasīt Ministru prezidenta amata kandidātam un nākamo valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem, pirms būtisku lēmumu pieņemšanas, kas nākotnē ietekmēs valsts tautsaimniecību, nodarbinātību lauku apvidos, lauku attīstību un Latvijas tautas apgādi ar vietējiem pārtikas produktiem, tikties ar lauksaimnieku un meža nozares NVO un sagatavot tādu valdības deklarāciju, kas turpinātu līdz šim sāktos lauku attīstības pasākumus.

“Lauksaimniecība un meža nozare ir stabilas un augošas nozares, tajā pašā laikā tajās veiktie ieguldījumi dod augļus ilgtermiņā, tāpēc ir svarīgi bez “revolucionāriem satricinājumiem” saglabāt pēctecību lauksaimniecības un mežsaimniecības politikas īstenošanā, lai nozarēs turpinātos izaugsme, izmantojot visus iespējamos valsts un Eiropas Savienības atbalsta instrumentus un finansējumu,” pauda lauksaimnieki.

LOSP priekšsēdētājs Edgars Treibergs atzīmēja, ka, neraugoties uz priekšvēlēšanu laikā solīto ciešo sadarbību ar NVO, lauksaimnieku un lauku uzņēmēju viedoklis Jaunās konservatīvās partijas (JKP) vadītāja Jāņa Bordāna topošās valdības deklarācijā par tuvākajā nākotnē paveicamajiem svarīgākajiem darbiem netika ņemts vērā, jo šis politiskie spēki nebija apsprieduši valdības deklarācijas projektu ar nozares NVO, kas viesa bažas par to, vai lauku attīstība un Latvijas lauku apdzīvotība būtu bijusi viena no tās prioritātēm. Lauksaimnieki, mežsaimnieki un pārtikas ražotāji nevēlas, lai tas atkārtotos.

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) LOSP sēdē teica, ka līdz savu pilnvaru termiņa beigām aktīvi turpinās pārstāvēt Latvijas lauksaimnieku intereses, konsultēties ar nozari tai svarīgu lēmumu pieņemšanā. “Mēs nevienu tikšanos neatsakām, turpināšu strādāt, atbildēt uz jautājumiem, vadīt procesus līdz tam brīdim, kamēr izveidos jauno valdību,” sacīja Dūklavs.

Dūklavs prognozēja, ka jauno valdību neizdosies izveidot līdz 21.novembrim, kā to sagaida Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Kā ziņots, apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) nolēmušas izstāties no JKP vadītajām valdības veidošanas sarunām. Par šādu soli šodien lems arī partiju apvienība “Jaunā Vienotība” (JV). AP aicina Vējoni nominēt citu premjera kandidātu.

Tāpat vēstīts, ka 7.novembrī Valsts prezidents nominēja Bordānu premjera amatam, vienlaikus norādot, ka, ja JKP līderim neizdosies valdību izveidot līdz 21.novembrim, viņš ir gatavs nominēt citu premjera amata kandidātu. Bordāns bija iecerējis, ka viņa veidotajā valdībā varētu būt pārstāvēti pieci politiskie spēki – JKP, “KPV LV”, AP, VL-TB/LNNK un JV. Tomēr līdz pat trešdienas rītam šiem politiskajiem spēkiem nebija izdevies vienoties par koalīcijas izveidi.

LA.lv