Laukos
Piensaimniecība

LOSP rīkos kampaņu par labu vietējā piena izvēlei0

Foto – Shutterstock un Dainis Bušmanis

Lai mudinātu pircējus iegādāties neivs importa, bet vietējo piena produkciju, Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padome (LOSP) sāks kampaņu “Godīgs piens” informēja LOSP.

Kā norādīja LOSP Piena grupas vadītājs Guntis Gūtmanis, laikā, kad Latvijas piena nozarei neklājas viegli, cilvēki aicināti būt patrioti un importētā piena vietā izvēlēties vietējo. Taču, lai pircēji veikalu plauktos tiešām izvēlētos Latvijas piensaimnieku ražotos produktus, vispirms viņi ir jāizglīto par to, kā atšķirt vietējo preci no importa.

“Iepakojums importa produktiem mēdz būt maldinošs un cilvēkiem, kuri nepievērš uzmanību virknei nianšu uz etiķetes, ir grūti ātri orientēties piedāvājumā un izvēlēties pašmāju preci, šādi atbalstot vietējos ražotājus un sildot Latvijas ekonomiku,” teica Gūtmanis.

LOSP un pētījumu centra SKDS veiktais pētījums liecina, ka tikai nedaudz vairāk nekā puse jeb 52% Latvijas iedzīvotāju tirdzniecības vietās spēj atšķirt vietējos piena produktus no importētajiem.

Aptaujā uzdodot jautājumu, piemēram, par produktu “Mājas saldējums” izcelsmes valsti, 63% respondentu bija pārliecināti, ka to ražo Latvijā un tikai 17% zināja patieso izcelsmes zemi – Lietuvu. Līdzīgi bija arī ar citiem produktiem ar it kā latvisku nosaukumu.

Kampaņas atklāšanas pasākuā pētījuma centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš pastāstīs par aptaujas rezultātiem, kurā Latvijas iedzīvotāji tika aptaujāti par gatavību iegādāties vietējos piena produktus un spēju tos atpazīt, savukārt LOSP Piena grupas vadītājs Gūtmanis iepazīstinās ar problēmām piena nozarē un arī ar veidiem, kā aizsargāt vietējo tirgu.

Pēc pasākuma kampaņas rīkotāji plāno nosūtīt Saeimas deputātiem īpašas piena pudeles kopā ar aicinājumu veicināt vietējā piena tirgus aizsardzību.

Kampaņas atklāšana ir paredzēta piektdien, 25. janvārī, plkst.11 Zemkopības ministrijā (ZM), Republikas laukumā 2, Rīgā.

LA.lv