Laukos
Politika

LOSP sanāksmē diskutēs par lauksaimnieku saistībām klimata jomā tuvākajos gados0

Foto: LETA

Lai diskutētu par jauninājumiem, kas tuvākajos gados sagaida lauksaimniekus klimata saistību jomā, šonedēļ, 17.janvārī, notiks Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pirmā šā gada sēde, informē LOSP pārstāve Krista Garkalne.

Jau ilgstoši gan Eiropas Savienības (ES) kontekstā, gan Latvijā tiek diskutēts par klimata politiku pēc 2020. gada. Lai informētu par Latvijas saistībām klimata jomā attiecībā uz lauksaimniecības nozari, sapulcē piedalīsies Zemkopības ministrijas Lauksaimniecības departamenta Lauksaimniecības ilgtspējīgas attīstības nodaļas vadītāja Kristīne Sirmā.

Tāpat plānots, ka par lauksaimniecības nozaru attīstības prognozēm līdz 2030.gadam un pasākumiem emisiju samazināšanai lauksaimniecībā ar ziņojumu uzstāsies Latvijas Lauksaimniecības universitātes speciālisti.

Ņemot vērā, ka jau pagājušajā gadā sākās diskusijas Kopējās lauksamniecības politikas (KLP) perspektīvām pēc 2020.gada, uz sapulci aicināta arī ZM Lauku attīstības atbalsta departamenta direktore Liene Jansone, kā arī Tirgus un tiešā atbalsta departamenta direktora vietnieks Zigmārs Ķikāns.

Sanāksme notiks trešdien, 17.janvārī plkst.12 Zemkopības ministrijas 23.stāva zālē.

LOSP apvieno 59 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv