Laukos
Politika

LOSP sanāksmē zemnieki izjautās VARAM ministru Gerhardu0

Foto: no LAD arhīva

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju sapulcā, kas notiks rīt, 15.novembrī, uz zemnieku jautājumiem atbildēs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministrs Kaspars Gerhards un valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozol, informē LOSP pārstāvji.

Amatpersonas informēs par bioptopiem, vides aizsardzības un reģionālās attīstības aktualitātēm un plānošanas dokumentiem, lauksaimnieku sadarbību ar pašvaldībām, klimata pārmaiņu ierobežošanas pamata uzstādījumiem, siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju ierobežošanas ietekmi uz lauksaimniecisko ražošanu un citiem lauksaimniekiem būtiskiem jautājumiem.

Kā norādīja LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs, VARAM ministrs uz sanāksmi aicināts, jo no lauksaimnieku puses saņemti ļoti daudzi jautājumi.

“Sapulces laikā ceram rast atbildes par fondu finansējumu daļu novirzīšanu reģioniem, prioritāšu īstenošanai atbilstoši vietējās attīstības stratēģijām, par noteikumu projekta virzību saistībā ar SEG samazināšanu ar viedajām pilsētvides tehnoloģijām. Tāpat ministru iztaujāsim par to, kas notiek ar klimata pārmaiņu finanšu instrumenta ietvaros pieejamo atjaunojamo energoresursu izmantojošu tehnoloģiju uzstādīšanu mājsaimniecībām un komersantiem. Tāpat pārrunāsim jautājumus, kas saistīti ar kūdras izstrādes jautājumiem, lai nodrošinātu oglekļa mazietilpīgu ekonomiku un vēja parku attīstīšanu Latvijā,” teica organizācijas vadītājs.

Tāpat plānots, ka sanāksmē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis klātesošos iepazīstinās ar LLKC prezentāciju par aktualitātēm lauku saimniecību ekonomikā 2016/2017.gadā.

Ņemot vērā šīs vasaras un rudens lietavu radītos zaudējumus lauksaimniekiem uz sanāksmi aicināts arī sertificēts hidrotehnisko būvju inženieris, pretplūdu speciālists Guntis Zilberts un biedrības “Ūdensmalu attīstībai” valdes locekle Sandra Biseniece, kuri piedāvās vienoto pretplūdu plānu klimata pārmaiņu gadsimtā.

Sanāksme notiks trešdien, 15.novembrī, Zemkopības ministrijā, no plkst.12.

LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk kā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.

LA.lv