Laukos
Politika

LOSP sēdē spriedīs par lauksaimniecības lomu klimata pārmaiņu mazināšanā0

Foto – Shutterstock

Rīgā šodien notiks Lauksaimniecības organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvju ikmēneša sapulce, kurā tostarp plānots runāt par lauksaimniecības, mežsaimniecības, pārtikas ražošanas vietu Latvijas tautsaimniecībā un klimata pārmaiņu mazināšanā, informēja LOSP pārstāvji.

Sapulcē Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dzintars Kauliņš informēs par Nacionālo enerģētikas un klimata plāna 2021.-2030.gadam projektu, kā arī atbildēs uz lauksaimnieku jautājumiem.

Savukārt Ekonomikas ministrijas Nozaru politikas departamenta direktors Gatis Silovs ziņos par lauksaimniecības, mežsaimniecības un pārtikas pārstrādes iekļaušanos Latvijas nozaru politikā.

Tāpat LOSP sapulcē iecerēts analizēt Transporta enerģijas likumprojekta prasību ietekmi uz biodegvielu izmantošanu transportā un to sertifikācijas prasību samērību pēc 2020.gada.

LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 200 ražojošo lauksaimnieku. LOSP iesaistās Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstības politikas veidošanā un īstenošanā sadarbībā ar likumdevēju, valsts pārvaldes institūcijām, Zemkopības ministriju un citiem sociālajiem sadarbības partneriem.

LA.lv