Laukos
Politika

LOSP: Zemniekiem vēl nav skaidrības par Gerharda piemērotību nozares ministra amatam0


Kaspars Gerhards
Kaspars Gerhards
Foto: LETA/Edijs Pālens

13.Saeimā ievēlēto politisko organizāciju skatījums par lauksaimniecības nozari nav apmierinošs, savukārt viedoklis par zemkopības ministra amata kandidāta Kaspara Gerharda (VL-TB/LNNK)redzējumu par nozari un piemērotību amatam zemniekiem būs skaidrs tikai pēc klātienes tikšanās ar politiķi, atzina Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

“Līdz šim topošo valdību veidotāji ar lauksaimniekiem nav apsprieduši valdības deklarācijas projektu, kas vieš bažas, vai lauku attīstība un apdzīvotība ir topošās valdības prioritāšu lokā,” norādīja Treibergs.

Viņš arī akcentēja – LOSP uzstāj, lai visas valdības veidošanā iesaistītās politiskās partijas nopietni izvērtē zemkopības ministra amata kandidatūru.

“Kandidatūra jāizvērtē ar īpašu nopietnību, jo tikai lauksaimniecības politikā zinošs speciālists būs spējīgs pietiekami ātri pievērsties aktuālo jautājumu risināšanai,” teica Treibergs.

Viņš arī piebilda, ka saistībā ar Gerharda kandidatūru zemkopības minstra postenim pagaidām, kamēr nav apstiprinātas konkrētas personālijas, būtu pāragri kaut ko prognozēt.

“Gaidām, kad būs oficiāls apstiprinājums un tikai tad pēc sarunām un kopīga izvērtējuma pie viena galda sēžoties gan Gerharda kungam, gan LOSP pārstāvjiem, varēsim izvērtēt, vai lauksaimniecības nozares redzējums abām pusēm sakrīt. Pagaidām, kamēr neesam tikušies konstruktīvā sarunā, nevaram sniegt konkrētu vērtējumu. Turklāt neesam redzējuši valdības deklarācijas pirmos uzmetumus. Kā minējām kopīgi izstrādātajā lauksaimnieku, mežsaimnieku un pārtikas ražotāju Rezolūcijā par potenciālās Valdības darba plānu, no valsts politikas veidotājiem intereses par mūsu nozarēm šoreiz nav bijis,” rezumēja LOSP vadītājs.

Kā ziņots, zemkopības ministra amata kandidāta Kaspara Gerharda prioritātes ministra amatā būšot Latvijas lauksaimniecības konkurētspējas stiprināšana un bioloģiskā lauksaimniecības attīstīšana. Saistīta prioritāte ir arī lauksaimnieku interešu aizstāvība Eiropas Savienībā, pauda Gerhards.

Tāpat svarīgi būs jautājumi, kas saistīti ar lauku apdzīvotību, nodrošinot iespēju laukos dzīvojošajiem strādāt ne tikai lielajās zemnieku saimniecībās, bet arī alternatīvās darba vietās, tajā skaitā arī mazajās saimniecībās.

Zemkopības ministra amata kandidāts iecerējis tikties ar lauksaimnieku organizācijām, lai pārrunātu nozares aktuālos jautājumus.

LOSP apvieno 58 lauksaimniecības nozaru un daudznozaru valsts līmeņa nevalstiskās organizācijas un kopumā pārstāv vairāk nekā 14 200 ražojošo lauksaimnieku.
Vairāk par šo tematu lasiet šeit

LA.lv