Laukos
Piensaimniecība

LPCS: Janvārī vidējā piena iepirkuma cena varētu turēties stabila0

Foto: Dainis Bušmanis

Šā gada janvārī vidējā piena iepirkuma cena Latvijā varētu saglabāties ļoti līdzīga tam, kāda tā bija aizvadītā gada decembrī, proti, 298,5 eiro par vienu tonnu, prognozēja Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības (LPCS) valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

“Janvārī piena iepirkuma cena Latvijā būs ļoti līdzīga decembra cenai,” pieļāva Šolks.

Viņš teica, ka aizvadītā gada decembrī vidējā piena iepirkuma cena Latvijā provizoriski sasniegusi 298,5 eiro tonnā, kas ir 0,7% pieaugums salīdzinājumā ar pagājušā gada novembri, kad vidējā piena iepirkuma cena Latvijā bija 296,5 eiro tonnā.

“Kopumā piena nozarē 2018.gads bijis diezgan stabils,” rezumēja Šolks, piebilstot, ka vidējā piena iepirkuma cena 2018.gada beigās Latvijā bija ļoti līdzīga tai, kāda tā bija pagājušā gada sākumā.

Viņš piebilda, ka Latvijā vidējā piena iepirkuma cena ir nedaudz pieaugusi salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi, kamēr Eiropas Savienībā (ES) tā decembrī ir kritusies par 0,5% salīdzinājumā ar aizvadītā gada novembri.

“Kamēr Latvijā un Lietuvā vidējā piena iepirkuma cena mazliet pieaug, kopumā ES tā mazliet krītas. Taču šīs cenu izmaiņas ir tik nenozīmīgas, ka to ir grūti pamanīt pat piena ražotājiem, nerunājot par pircējiem,” sacīja Šolks, skaidrojot, ka tik nelielu izejvielas cenu svārstību dēļ piena produktu cenas nemainās.

Nelielā vidējo piena iepirkuma cenu atšķirība ES un Baltijā varētu būt skaidrojama ar pagājušā gada sausumu reģionā, barības trūkumu liellopiem un no tā izrietošajiem piena ražošanas apmēriem, skaidroja Šolks.

Viņš atzīmēja, ka Igaunijā piena iepirkuma cena joprojām ir nedaudz augstāka nekā Latvijā, kas ir saistīts ar Latvijā sadrumstaloto piena ražošanu. Igaunijā vidējais piena liellopu ganāmpulks ir daudz lielāks nekā Latvijā un kaimiņvalstī līdzīgu daudzumu piena kā Latvijā saražo 600 saimniecības, kamēr Latvijā to izdara apmēram 6500 saimniecību. Tikmēr Lietuvā vidējā piena iepirkuma cena pagājušā gada decembrī bijusi ļoti līdzīga vidējai piena iepirkuma cenai Latvijā attiecīgajā mēnesī.

Viņš piebilda, ka arī industriālo piena produktu cenas būtiski nemainās. “Sausais piens joprojām ir pārdošanai diezgan neizdevīgs produkts, pārējie produkti tiek pārdoti diezgan nemainīgā sistēmā par diezgan stabilām cenām. Industriālā sviesta cena ir stabila, bet ar tendenci ļoti nedaudz samazināties,” sacīja LPCS vadītājs.

LPCS apvieno piena pārstrādes uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas kopā realizē aptuveni 80% no Latvijā pārstrādātā piena.

LA.lv
AT
Agro Tops
Laukos
Viedokļi. Kā vērtējat ikgadējo pusmiljona eiro piešķiršanu vienām un tām pašām lauksaimnieku NVO? 1
1 diena
LE
LETA
Laukos
Saeimas komisija neatbalsta akcīzes nodokļa palielināšanu biodīzeļdegvielai
1 diena
MG
Mārīte Gailīte
Laukos
Svarīgi nosacījumi burkānu uzglabāšanai
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Sociālās mājas būvniekus Bolderājā pārsteidz uzietā padomju armijas munīcijas noliktava
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
IeM kategoriski noraida “Tele2” pārmetumus par it kā negodprātīgu rīcību iepirkuma procedūrā
6 stundas
LE
LETA
Sports
Svarcēlājs Griškovs par aizliegto vielu lietošanu saņem četru gadu diskvalifikāciju
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Naktī Purvciema iedzīvotājs sēž uz vakts un pieķer riepu dūrēju 1
4 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Koalīcijā runāšana caur puķēm tāpat neko nedod
9 stundas