Laukos
Politika

LPUF nākamgad no valdības sagaida konstruktīvu darbu pie nodokļu reformas0

Foto – Timurs Subhankulovs

Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) nākamgad no valdības sagaida turpmāku konstruktīvu darbu pie nodokļu reformas, atzina LPUF padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

“Mēs ļoti ceram, ka valdība turpinās konstruktīvi tālāk strādāt pie nodokļu reformas, piemēram, paplašinot nozaru klāstu kurām piemērot reverso pievienotās vērtības nodokli (PVN) ar pārtikas industriju, tādējādi veicinot godīgu konkurenci,” teica Šure.

Komentējot nākamgad paredzamās izmaiņas nodokļu politikā viņa norādīja, ka Latvijas uzņēmējiem ieguvums būs iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) avansa maksājumu atcelšana, kā arī 0% likme reinvestētai peļņai, jo apgrozībā paliks vairāk brīvo līdzekļu.

Jau ziņots, ka Saeimas šā gada 28.jūlijā galīgajā lasījumā pieņēma nodokļu reformas likumus, paredzot virkni būtisku izmaiņu, kas tiks īstenotas no nākamā gada.

Apjomīgākās izmaiņas paredzētas likumā par IIN. Likuma grozījumi paredz no nākamā gada 1.janvāra ieviest diferencēto IIN likmi. IIN likme gada ienākumiem līdz 20 000 eiro paredzēts noteikt 20% apmērā, ienākumiem līdz 55 000 eiro – 23%, bet ienākumiem virs 55 000 eiro – 31,4%.

Būtiski grozījumi veikti arī likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”. Likuma grozījumi nosaka, ka sociālās iemaksas tiek palielinātas par vienu procentpunktu. Tāpat likuma grozījumi paredz pienākumu veikt obligātās iemaksas no autoratlīdzības.

Ar grozījumiem Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā tiek paredzēts konceptuāli jauns uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksāšanas režīms. Jaunais UIN modelis paredz UIN maksāšanu atlikt līdz brīdim, kad peļņa tiek sadalīta vai citādā veidā novirzīta tādiem izdevumiem, kuri nenodrošina uzņēmuma turpmāku attīstību. Likuma grozījumi arī paredz, ka aprēķinātās dividendes turpmāk tiks apliktas uzņēmuma līmenī, piemērojot 20% likmi, t.i., fiziskās personas saņemtās dividendes netiks apliktas ar IIN.

Ar grozījumiem likumā “Par akcīzes nodokli” kompensēs nodokļu reformas ieviešanas rezultātā radušos nodokļu ieņēmumu zudumus. Likuma grozījumi paredz celt akcīzes nodokli degvielai, cigaretēm un alkoholam kā rezultātā, piemēram, degvielas litrs sadārdzināsies par četriem līdz pieciem centiem.

Grozījumi mikrouzņēmumu nodokļa maksāšanas režīmā strādājošajiem uzņēmumiem paredz saglabāt vienotu nodokļa likmi 15% apmērā no apgrozījuma, bet maksimālo apgrozījumu samazināt no līdzšinējiem 100 000 uz 40 000 eiro gadā. Izmaiņas arī paredz, ka mikrouzņēmuma darbinieks no 2019.gada 1.janvāra drīkstēs strādāt tikai vienā mikrouzņēmumā.

LA.lv