Laukos
Politika

LPUF: Pircēji cenšas izvēlēties Latvijā audzētus pārtikas produktus0

Foto – Timurs Subhankulovs

Latvijā patērētāji cenšas izvēlēties vietējā tirgū ražotus un audzētus pārtikas produktus, atzina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas (LPUF) padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Vienlaikus viņa piebilda, ka, neraugoties uz patērētāju centieniem izvēlēties Latvijā ražotus un audzētus pārtikas produktus, importa un eksporta attiecība pārtikas jomā Latvijā joprojām ir negatīva, tādēļ jāstrādā pie tā, lai bilance būtu pozitīva.

Šure arī pastāstīja, ka pārtikas nozarē šobrīd aktuāla ir jaunu tirgu iekarošana un eksporta attīstība. “Uzņēmumi investē arvien vairāk resursu, lai radītu jaunus un inovatīvus produktus, uzlabotu darba efektivitāti un atrastu jaunus noieta tirgus,” sacīja LPUF padomes priekšsēdētāja. Viņa piebilda, ka attiecīgo aktivitāšu realizēšanai uzņēmēji izmanto gan savus finanšu resursus, gan aktīvi arī no Eiropas Savienības (ES) pieejamos līdzekļus.

“Domāju, ka šis ir laiks, kad mūsu uzņēmumi strauji mainās – tie kļūt arvien modernāki, kompetentāki un konkurētspējīgāki. Šobrīd faktiski var izdzīvo un arī ilgtermiņā izdzīvos tās kompānijas, kas būs veiksmīgi attīstījušas eksporta tirgus,” sacīja Šure.

LPUF apvieno pārtikas uzņēmumus un profesionālās asociācijas, pārstāv ražotājus valsts un nevalstiskajās organizācijās, aizstāv biedru intereses starptautisko normatīvo aktu izstrādē, kā arī sniedz LPUF biedriem informatīvo atbalstu. Federācijā ir apvienojušies uzņēmumi, kas aizņem vairāk nekā 60% no visa Latvijas pārtikas ražošanas tirgus. Tajā ir pārstāvētas gan nozaru asociācijas, gan vairāki desmiti lielu, vidēju un mazu uzņēmumu.

LA.lv