Laukos
Mežsaimniecība

LTRK kopā ar uzņēmējiem dosies uz Ķīnu popularizēt augstvērtīgus kokmateriālus0

Foto – LETA

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) no 14. līdz 20.jūlijam organizē uzņēmēju vizīti uz Šanhaju un Changzhou, Ķīnā, realizējot Eiropas Savienības (ES) līdzfinansētu projektu “LEF Network to China”, informēja LTRK pārstāve Rūta Grikmane.

Viņa norādīja, ka vizītes mērķis ir veicināt kokmateriālu un to produktu ar augstu pievienoto vērtību eksportu uz Ķīnu. Pašreiz Ķīnai ir interese par Ziemeļeiropas valstīm, kas var piedāvāt augstas kvalitātes kokmateriālus un to izstrādājumus, tādējādi Latvijas uzņēmējiem pavērušās milzīgas iespējas izveidot veiksmīgu sadarbību, veicinot eksportu.

Grikmane norādīja, ka vizītē plānots apmeklēt sešas dažādas nozares izstādes, kas daudzpusīgi aptver vairākus nozares virzienus. Uzņēmēji arī tiksies ar Changzhou pašvaldības pārstāvjiem, kā arī plānots doties vizītēs uz vairākiem potenciāliem sadarbības uzņēmumiem, lai iepazītu to ikdienu un darbības principus. Būtiski, ka paredzētas arī individuālas tikšanās ar potenciālajiem sadarbības partneriem, lai pārrunātu nākotnes iespējas.

Pēc Grikmanes teiktā, līdztekus LTRK un Latvijas Koka Būvniecības klastera pārstāvjiem, uz Ķīnu dosies arī uzņēmumu SIA “Ekju”, SIA “Flora”, SIA “Strix”, SIA “Stiga RM”, SIA “Timberex Group”, SIA “Amber Wood” un SIA “Wenden Furniture” pārstāvji.

Projekts “LEF Network to China” realizēts sadarbībā ar kaimiņvalstīm, kur no Igaunijas uz Ķīnu dosies Igaunijas Koka nozares asociācijas, Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un septiņu uzņēmumu pārstāvji, savukārt Somiju pārstāvēs pieci komersanti un Satakunas universitāte.

Projekts realizēts no 2018.gada līdz 2021.gada pavasarim, investējot vairāk nekā vienu miljonu eiro. Biznesa brauciens organizēts Centrālbaltijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “LEF Network to China” laikā. Projekta mērķis ir veicināt eksportu no Latvijas, Somijas un Igaunijas uz Ķīnu. Projektam ir fokusēta pieeja, kur tiek atbalstīti tikai koka nozares uzņēmumi, kam ir produkti ar pievienoto vērtību.

LTRK ir politiski neitrāla uzņēmēju biedrība, kurā apvienojušies visu Latvijas reģionu un tautsaimniecības nozaru mazie, vidējie un lielie uzņēmumi. LTRK pārstāv savu biedru – uzņēmēju intereses valsts un pašvaldību institūcijās, cīnoties par labāku biznesa vidi, kā sniedz praktisku atbalstu saviem biedriem, palīdzot celt uzņēmumu konkurētspēju, kā arī atrast jaunus sadarbības partnerus Latvijā un ārvalstīs.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
12 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas