Laukos
Politika

Luksemburgā lems par zvejas kvotām Baltijas jūrā nākamajā gadā0


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto: Ieva Makare/LETA

Pirmdien, 15.oktobrī, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS) Luksemburgā piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē, kurā tiks lemts par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2019.gadā, informēja Zemkopības ministrijā (ZM).

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomē plānots panākt politisko vienošanos par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2019.gadā tādām Latvijai svarīgām zivju sugām kā mencai, reņģei, brētliņai un lasim.

Eiropas Komisijas (EK) regulas projekts paredz 2019.gadā palielināt mencu zvejas iespējas Baltijas jūras Rietumu daļā par 31%, bet par 15% samazināt Baltijas jūras Austrumu daļā salīdzinājumā ar 2018.gadu. Atbilstoši EK regulas priekšlikumam brētliņu zvejas iespējas Baltijas jūrā plānots palielināt par 3%, reņģu zvejas iespējas Baltijas jūras centrālajā daļā, izņemot Rīgas jūras līci, plānots samazināt par 26%, bet Rīgas jūras līcī – palielināt par 7%, savukārt laša zvejas iespējas Baltijas jūrā plānots palielināt par 15%.

“Regulas apspriešanas gaitā padomē nebūtu pieļaujams, ka Latvijai svarīgiem zivju krājumiem – brētliņai, reņģei Rīgas jūras līcī un mencai Baltijas jūras Austrumu daļā – tiktu noteiktas zemākas zvejas iespējas, nekā regulas priekšlikumā ir piedāvājusi EK. Īpaši tas būtu attiecināms uz Baltijas jūras Austrumu daļas mencu, kurai pēdējos piecos gados zvejas iespējas būs kritušās kopumā jau par 63%,” pirms ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes uzsvēra Dūklavs.

Jau ziņots, ka šogad 19.jūnijā, ZM notika “Bior” pārstāvju un ZM speciālistu tikšanās par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2019.gadam, kas bija balstīta uz Starptautiskā Jūras izpētes padomes (ICES) sagatavoto zinātnisko padomu par zvejas iespējām, ko vēlākā regulas projekta sagatavošanā izmanto arī EK. Tikšanās laikā uzklausītā informācija bija provizoriska, ņemot vērā, ka tolaik vēl nebija izplatīts EK regulas projekts par zvejas iespējām Baltijas jūrā 2019.gadā.

LA.lv