Laukos
Mežsaimniecība

LVM konkursā par mežizstrādi pieteikušies 40 uzņēmumi0

Foto: Valdis Semjonovs

AS “Latvijas valsts mežu” (LVM) izsludinātajā konkursā par apaļo kokmateriālu ražošanas pakalpojumu sniegšanu, kas ietver mežizstrādi krājas kopšanas cirtē un galvenajās cirtē, un kokmateriālu pievešanu līdz ceļam 2019.-2023.gadā, saņemti 40 uzņēmumu pieteikumi, informēja uzņēmumā.

“Lai arī mežam ir liela nozīme bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, kā arī tas ir neatņemama Latvijas ainavas sastāvdaļa, ilgtspējīgas mežsaimniecības pamats tomēr ir ekonomiskais aspekts, ko spēj nodrošināt tikai regulāra koksnes ieguve un tās pārstrāde iespējami augstākas pievienotās vērtības produktos. Lai to paveiktu LVM ir izsludinājusi konkursu par apaļo kokmateriālu ražošanas pakalpojumu sniegšanu, kas ietver mežizstrādi krājas kopšanas cirtē un galvenajās cirtē, un kokmateriālu pievešanu līdz ceļam 2019.-2023.gadā, kuram pretendenti varēja iesniegt savus piedāvājumus līdz 12. jūlijam,” iepirkumu konkursa mērķus skaidroja LVM komunikācijas speciālists Ainārs Sedlenieks.

Viņš atzīmēja, ka kopējais plānoto darbu pamata apjoms sasniedz 21 111 000 kubikmetrus, kas sadalīti astoņās daļās, atbilstoši LVM sadalījumam reģionos. Konkursam tika saņemti 40 uzņēmumu pieteikumi. Patlaban piedāvājumus izvērtē, lai pēc tam noteiktu uzvarētājus un paziņotu rezultātus. Līgumu izpilde sāksies 2019.gada janvārī.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

LVM saimniecisko darbību veic, kopjot un atjaunojot mežus, rūpējoties par dabas aizsardzību, sabiedrības rekreācijas iespējām un koksnes pieaugumu, kā arī ik gadu investējot līdzekļus meža zemju platību palielināšanā un meža infrastruktūras attīstībā – meliorācijas sistēmu atjaunošanā un meža autoceļu būvē.

Uzņēmums pārvalda un apsaimnieko 1,41 miljonu hektāru meža, nodrošinot meža vērtību saglabāšanu, palielināšanu un gūstot maksimāli iespējamos ienākumus īpašniekam – valstij. LVM kopš savas dibināšanas 1999.gadā valsts un pašvaldību budžetos iemaksājusi vienu miljardu eiro. Ik gadu LVM apsaimniekotajos mežos koksnes daudzums pieaug par 12 miljoniem kubikmetru.

LA.lv