Laukos
Mežsaimniecība

LVM uzdevumā līdz janvāra vidum Vidzemē no sniega attīrīta vairāk nekā puse plānotā ceļu garuma0

Foto: Ivars Soikāns/LETA

Valsts AS “Latvijas valsts mežu” (LVM) uzdevumā līdz janvāra vidum Vidzemes reģionā no sniega ir attīrīta vairāk nekā puse no plānotā ceļu garuma, liecina informācija uzņēmuma mājaslapā.

Uzņēmumā norāda, ka LVM savlaicīgi plāno un regulāri veic meža ceļu attīrīšanu no sniega, lai nodrošinātu netraucētu saimniecisko darbību, nereti atvieglojot arī pārvietošanās iespējas vietējiem iedzīvotājiem. Līdz janvāra vidum Vidzemes reģionā ir iedoti darba uzdevumi 2009 kilometru meža ceļu attīrīšanai no sniega un 36 kilometru ceļu rievošanai.

Šobrīd jau vairāk nekā puse no plānotā ceļu garuma ir attīrīti no sniega, ieskaitot atkārtoti tīrītos ceļa posmus.

“Vidzemes reģionā rit aktīvs darbs, lai apsnigušos meža ceļus padarītu braucējiem pieejamus un drošus. Pakalpojuma sniedzējiem pielīgtais sniega attīrīšanas temps ir 20 kilometri diennaktī vienā meža iecirknī. Austrumvidzemes pusē nozīmīgākie ceļi jau tīrīti vairākkārt,” skaidroja LVM Vidzemes reģiona meža infrastruktūras vadītājs Jānis Upens.

Pirmos attīra meža ceļus, kas atrodas plānotajos koksnes transportēšanas posmos apdzīvotu vietu tuvumā. “Sniegpilnās ziemās ļoti labi izjūtams sadarbības nozīmīgums ar vietējām pašvaldībām. Izprotot mūsu uzņēmuma galveno nodarbošanos, ir skaidrs, ka saimnieciskās darbības nodrošināšanai bieži no sniega tiek tīrīti ne vien LVM meža ceļi, bet arī pašvaldību pārziņā esošie ceļu posmi, lai nodrošinātu koksnes izvešanu no meža. Līdz ar to ir tikai likumsakarīga pašvaldību iesaistīšanās to ceļu posmu atkārtotā attīrīšanā, kas būtiska vietējiem iedzīvotājiem,” norādīja uzņēmuma pārstāvis.

LVM informē, ka arī pārējos reģionos norit aktīvs meža autoceļu uzturēšanas darbs ziemā. Ceļu tīra brauktuves platumā, kā arī automašīnu apgriešanās vietās.

LVM vienīgais īpašnieks ir valsts, bet akciju turētāja – Zemkopības ministrija.

LA.lv