Laukos
Politika

ZM saņēmusi vēstules no Neretas un Apes novadu pašvaldībām ar lūgumu izsludināt ārkārtas situāciju0

Foto-Inārs Dreijers

Zemkopības ministrija (ZM) saņēmusi vēstules no Neretas un Apes novadu pašvaldībām ar lūgumu šajos novados izsludināt ārkārtas situāciju saistībā ar lietavu nodarītajiem postījumiem lauksaimniekiem, pastāstīja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

“Mēs esam saņēmuši vēstules no Neretas un Apes pašvaldībām par iespēju novados izsludināt ārkārtas situāciju saistībā ar lietavu nodarītajiem postījumiem lauksaimniekiem,” sacīja Muceniece.

Vienlaikus viņa piebilda, ka par ārkārtas situācijas izsludināšanu attiecīgajos novados vēl būs jālemj Krīzes vadības padomes ārkārtas sēdē, un pēc tam – Ministru kabinetam.

Muceniece piebilda, ka ZM vēl nav pienākusi Viesītes novada pašvaldības vēstule ar lūgumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu šajā novadā.

Jau ziņots, ka Viesītes novada domes priekšsēdētājs Alfons Žuks (“Viesītes novads – mūsu mājas”) informējis, ka saistībā ar lietavu nodarītajiem postījumiem lauksaimniekiem Viesītes novada pašvaldība lūgusi izsludināt novadā ārkārtas situāciju.

Pēc viņa teiktā, novadā lietavās cietušas plašas zemes platības, laukos palikusi nenovākta raža, arī jaunus sējumus veidot nav iespējams.

Patlaban ārkārtas situācija lauksaimniecības jomā ilgstošo lietavu un plūdu radītās situācijas dēļ izsludināta 29 novados, tostarp Aglonas, Baltinavas, Balvu, Ciblas, Dagdas, Daugavpils, Ilūkstes, Kārsavas, Krāslavas, Līvānu, Ludzas, Preiļu, Rēzeknes, Riebiņu, Rugāju, Vārkavas, Viļakas, Viļānu, Zilupes, Alūksnes, Jēkabpils, Madonas, Lubānas, Gulbenes, Cesvaines, Varakļānu, Krustpils, Salas un Aknīstes novados.

Kā atbildīgā institūcija par darbību koordināciju ārkārtas situācijas laikā noteikta ZM.

LA.lv