Laukos
Tehnika

Mācību traktori būs jāaprīko ar pazīšanas zīmi0

Foto no LA arhīva

Apgūstot traktortehnikas vadības prasmi, traktoram būs jābūt aprīkotam ar pazīšanas zīmi “Mācību transportlīdzeklis”, bet apmācītājam būs jāatrodas traktorā pasažieru sēdeklī, otrdien lēma valdība.

Apstiprināto Ceļu satiksmes noteikumu grozījumu mērķis ir pilnveidot mācību braukšanas nosacījumu piemērošanu praktisko mācību laikā, apgūstot traktortehnikas vadības prasmi.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz aprīkot ar pazīšanas zīmi “Mācību transportlīdzeklis” automobili, ar kuru tiek veikti mācību braucieni ceļu satiksmē. Toties Ceļu satiksmes noteikumi šādu prasību neparedz traktortehnikai, ar kuru tiek veikts mācību brauciens ceļu satiksmē. Līdz ar to ir izveidojusies situācija, ka traktortehnika, ar kuru tiek veikts mācību brauciens, netiek vai daļēji tiek aprīkota ar pazīšanas zīmi “Mācību transportlīdzeklis”.

Lai nodrošinātu vienotu normatīvo aktu izpratni, un lai uzlabotu drošību uz ceļiem, tas ir, lai apkārtējie transportlīdzekļu vadītāji būtu informēti, ka traktortehniku vada persona, kura mācās ar to braukt, apstiprinātie noteikumi paredz, ka mācību traktortehnikai ir jābūt aprīkotai ar attiecīgo pazīšanas zīmi.

Ceļu satiksmes noteikumi paredz, kur mācību braucienu laikā automobilī vai autobusā ir jāatrodas apmācāmai personai, un kur – apmācītājam. Uz traktortehniku šādas normas netiek attiecinātas un nav skaidrības, kur ir jāatrodas traktortehnikas vadītprasmes apmācītājam.

Lai veicinātu normatīvo aktu vienotu izpratni un nodrošinātu atbilstošu drošību ceļu satiksmē, noteikumi paredz traktortehnikai līdzīgu kārtību kā automobiļiem un autobusiem saistībā ar apmācītāju atrašanās vietām mācību braucienu laikā. Mācību braucienu laikā apmācītājam ir jāatrodas traktortehnikā un jāsēž pasažieru sēdeklī. Mācību braucieni ceļu satiksmē var notikt tikai ar tādu traktortehniku, kurai ražotājs ir paredzējis pasažieru sēdekli.

LA.lv