Laukos
Mežsaimniecība

Madonas kokapstrādes uzņēmums “Intelwood” sāk ražot oriģinālas koka flīzes0


uzņēmuma “Interwood”  koka flīzes.
uzņēmuma “Interwood” koka flīzes.
Publicitātes foto.

Madonas novada kokapstrādes uzņēmums SIA “Intelwood” paplašinās darbību un sāks inovatīva produkta koka apdares flīžu ražošanu, izmantojot “”Attīstības finanšu institūcija “Altum”” programmas “Starta aizdevums” finansējumu 43 500 eiro apmērā, informē uzņēmumā.

Finansējums piesaistīts kokapstrādes iekārtu iegādei, lai uzsāktu ražot koka apdares flīzes, kas būs inovatīvs produkts ne tikai Latvijas vai Eiropas līmenī. Produkts ir unikāls ar īpašu uzstādīšanas tehniku – flīzes var uzstādīt, izmantojot klasisko flīžu uzstādīšanas metodi, taču, pateicoties to īpašajām maliņām jeb kantītēm, tās uz sienas iespējams izkārtot līdzīgi kā puzli. Šī projekta īstenošanai ” Intelwood piesaistījusi arī Lauku atbalsta dienesta līdzfinansējumu.

Kā norāda uzņēmuma valdes loceklis Rihards Veršiņins, mērķis ir ambiciozs – iekarot pasaules dizaina tirgu ar Latvijā ražotām īpaša dizaina un tehnoloģiskā risinājuma koka flīzēm un citiem ekskluzīviem dekoratīviem sienu, kā arī mēbeļu elementiem.

“Lai sasniegtu izvirzītos biznesa mērķus un starptautiskā tirgū piedāvātu šo produktu, mums bija nepieciešams “Altum” aizdevums, lai savu ideju iedzīvinātu. Idejas realizēšanai atbalstu sniedza arī Madonas pilsēta,” norādīja uzņēmējs.

“Uzņēmums spilgti raksturo uzņēmējus, kuru biznesa idejas atbalstām – ir veikts milzīgs mājasdarbs, izpētīts tirgus, konkurence un pārdomāts, aprēķinos balstīts biznesa plāns, ko mēs ņemam vērā projektu izvērtēšanas gaitā. Tikpat būtiska bija jaunā uzņēmēja degsme un pārliecība par idejas unikalitāti un dzīvotspēju ne tikai īstermiņā, bet arī ilgtermiņā. Vidzemes reģionā kopumā ir daudz aktīvu jauno uzņēmēju: aizvadītajā gadā Starta programmas ietvaros jauno uzņēmēju projektiem piešķīrām finansējumu 1,49 miljoni eiro apmērā, atbalstot 53 projektus. Esmu gandarīta, ka tieši Vidzemes uzņēmēji ir otri aktīvākie programmas dalībnieki aiz rīdziniekiem,” norādīja “Altum” Vidzemes reģiona vadītāja Olita Untāla.

“Intewlwood” darbības joma ir koka apdares flīžu un ekskluzīvu koka dizaina elementu ražošana, izmantojot tikai koku. Uzņēmums šobrīd ir arī Madonas biznesa inkubatora dalībnieks, kurā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras atbalstu plāno piedalīties dažādās starptautiskās izstādēs, lai popularizētu savu produktu ārpus valsts robežām.

Kā liecina “Firmas.lv” dati, uzņēmums “Intelwood” reģistrēts 2018.gada jūnijā Madonas novada Praulienā. Uzņēmuma īpašnieki ir Daniels Veļičko ar 87,50% kapitāldaļu un Rihards Veršiņins ar 12,50% kapitāldaļu.

Kā ziņots, ar mērķi veicināt iedzīvotāju iesaisti uzņēmējdarbībā “Altum” piedāvā “Starta programmas” aizdevumu investīcijām un apgrozāmajiem līdzekļiem no 2000 līdz 150 000 eiro, ar atmaksas termiņu līdz 10 gadiem. Aizdevumiem līdz 7000 eiro nav nepieciešama aizņēmēja līdzdalība projektā, savukārt aizdevumiem virs 7000 eiro līdzdalība ir 10% no projekta summas. “Starta programmas” aizdevumam var pieteikties gan pirms uzņēmuma dibināšanas, gan līdz 5 gadiem veci Uzņēmumu reģistrā reģistrēti uzņēmumi, kā arī pašnodarbinātas personas. “Altum” 2018. gadā biznesa uzsākšanas projektiem kopumā piešķīrusi 10,2 miljonus eiro, kopumā atbalstot vairāk nekā 350 uzņēmumus visā Latvijā.

LA.lv