Laukos
Graudkopība

Madonas kooperatīva “Barkavas arodi” apgrozījums pērn pieauga par 27,9%0

Foto-LETA

Madonas novada lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Barkavas arodi” pagājušajā gadā strādāja ar 8,019 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 27,9% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa pieauga 4,3 reizes – līdz 146 766 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Kooperatīva vadība norāda, ka saimnieciskā darbība ir raksturojama kā droša un stabila. Pakāpeniski piesaistot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu finansējumu, kooperatīvs ir izveidojis graudu-rapšu pirmapstrādes kompleksu ar kopējo kapacitāti 26 000 tonnas. “Graudu un rapša pirmapstrādes kompleksa tālāka attīstība sekmē biedru skaita pieaugumu un kooperatīva kopējā apgrozījuma stabilitāti,” norāda vadība.

Pagājušā gada beigās kooperatīvu pārstāvēja 113 saimniecības.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2016.gadā “Barkavas arodi” strādāja ar 6,27 miljonu eiro apgrozījumu un 34 244 eiro peļņu.

“Barkavas arodi” ir dibināti 2006.gadā ar mērķi nodrošināt Barkavas un tuvāko pagastu lauksaimnieku apgādi ar nepieciešamajām augkopības izejvielām, kopīgiem spēkiem organizēt augkopības produkcijas pirmapstrādi un realizāciju.

LA.lv