Laukos
Graudkopība

Madonas kooperatīva “Barkavas arodi” apgrozījums pērn samazinājās par 42%0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Frolova Elena/Shutterstock

Madonas novada lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība (LPKS) “Barkavas arodi” pagājušajā gadā strādāja ar 4,648 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 42% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt kooperatīva peļņa saruka divas reizes – līdz 72 115 eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Kooperatīva vadība norāda, ka 2017.gada pārmērīgo nokrišņu izraisītie nelabvēlīgie laika apstākļi būtiski ietekmēja kooperatīva biedru ziemāju kultūru kopplatības, kā rezultātā 2018.gada pamatkultūras bija mazāk ražīgie vasarāji.

2018.gadā vasarā ilgstošā sausuma un lielā karstuma dēļ būtiski – par 55% – samazinājās kopraža kooperatīva biedru saimniecībās salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Pagājušā gada graudu ražas sezonā kooperatīva biedri piegādāja 16 026 tonnas produkcijas salīdzinājumā ar 2017.gadā piegādātājām 36 253 tonnām.

Vienlaikus “Barkavas arodu” vadības ziņojumā teikts, ka kooperatīva saimnieciskā darbība ir raksturojama kā droša un stabila. Pakāpeniski piesaistot Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un ar kooperatīva biedru finansējumu, kooperatīvs ir izveidojis graudu-rapšu pirmapstrādes kompleksu ar 26 000 tonnu kopējo kapacitāti.

Pagājušā gada beigās kooperatīvu pārstāvēja 114 saimniecības, kas ir par vienu vairāk nekā gadu iepriekš.

Saistītie raksti

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā “Barkavas arodi” strādāja ar 8,019 miljonu eiro apgrozījumu un 146 766 eiro peļņu.

“Barkavas arodi” ir dibināti 2006.gadā. Kooperatīvs dibināts ar mērķi nodrošināt Barkavas un tuvāko pagastu lauksaimnieku apgādi ar nepieciešamajām augkopības izejvielām, kopīgiem spēkiem organizēt augkopības produkcijas pirmapstrādi un realizāciju.

LA.lv
LA
Laukos.lv
Laukos
PVD atgādina par nepieciešamību vakcinēt mājdzīvniekus pret trakumsērgu
2 dienas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
“Jaunpils pienotavas” valdi atstāj Raimonds Misa
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Apbalvoti konkursa “Sakoptākais mežs” uzvarētāji
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Latvijā
FOTO, VIDEO: Atvadās no akadēmiķa Jāņa Stradiņa
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Mati ceļas stāvus, uzzinot, ka emigrējuši jau esot 600 tūkstoši… 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien Latvijā būs gaišāks laiks: jaunākā prognoze
6 stundas
LE
LETA
Sports
Ankipāns: Par vēlu atradām savu spēli
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Cilvēki atklāti pasaka, kam nevar izdomāt Ziemassvētku dāvanu 1
3 stundas