Laukos
Mežsaimniecība

Madonas novada kokapstrādes uzņēmuma “Latvāņi” apgrozījums pērn pieauga par 10,4%0


Granulas.
Granulas.
Foto – Shutterstock

Madonas novada Bērzaunes pagastā reģistrētā kokapstrādes uzņēmuma SIA “Latvāņi” apgrozījums aizvadītajā gadā bija 13,64 miljoni eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, bet peļņa pieauga 2,4 reizes – līdz 2,212 miljoniem eiro, liecina informācija “Firmas.lv”.

Uzņēmuma vadība atzīst, ka apgrozījuma pieauguma pamatā atspoguļojās pārdošanas cenu pieaugums “Latvāņu” ražotajiem produktiem. Apgrozījuma pieaugumu minimāli noteica ražošanas apmēra palielinājums. Būtiski pieaugušas cenas kompānijas ražotajiem blakusproduktiem – 0kurināmajam.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka aizvadītajā gadā būtisku apgrozījuma pieaugumu nodrošināja tieši kokskaidu granulu realizācija, kas uzsākta pēc ražošanas līnijas nodošanas ekspluatācijā pērn. Pieaugot pieprasījumam, kurināmā – granulu un brikešu – tirgos pieauga šī produkta pārdošanas cena. Savukārt pērnā gada pēdējos mēnešos strauji saruka pieprasījums un, atbilstoši pieprasījuma tendencēm, arī produkta cena. Tādējādi salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu uzņēmumam aizvadītā gada beigās krājumos palika zināms apmērs kurināmā.

“Latvāņu” vadība atzīmējusi, ka, neraugoties uz ražošanai nepieciešamo izejvielu cenu būtisku pieaugumu, īpaši aizvadītā gada otrajā pusē, uzņēmumam pērn izdevās samazināt ražošanas izmaksas par 3%. Pārdošanas cenas “Latvāņiem” izdevās noturēt gandrīz nemainīgas saistībā ar iepriekšējos gados veikto transportēšanas izmaksu risku pārnešanu uz pircējiem.

Turpmākajā attīstībā kompānija plāno pievērst pastiprinātu uzmanību finanšu vadības risku samazināšanai. Papildus kompānija ir iecerējusi strādāt arī pie atsevišķu ražošanas posmu modernizācijas, lai paaugstinātu peļņas rentabilitāti.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka 2017.gadā uzņēmums strādāja ar 12,358 miljonu eiro apgrozījumu un 922 822 eiro peļņu.

SIA “Latvāņi” reģistrēta 1994.gadā un kompānijas pamatkapitāls ir 228 000 eiro. Kompānija uz pusēm pieder Laimonim Onzulam un Lindai Grīnbergai.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Iļģuciema kvasa” ražotājam pērn palielinājies gan apgrozījums, gan peļņa
13 stundas
LE
LETA
Laukos
Latvijā saražotā alus apmērs turpina pieaugt
15 stundas
AT
Agro Tops
Laukos
Cik ienesīgi audzēt lucernu kukurūzas rindstarpās?
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Negribēja nogalināt draugu…Jaunietim piespriež astoņus gadus cietumā 1
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Sevastova Jūrmalas WTA turnīru sāk ar pārliecinošu uzvaru
5 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Reiram būs jālemj par mutisku aizrādījumu VID vadītājai Jaunzemei. Ministrija skaidro iemeslus
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Nervu sabrukums, parādi līdz ausīm…” Kokneses kokaīna lietā aizturētais garāžas saimnieks izlaists no cietuma
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Aļonas brīvais kritiens turpinās – Ostapenko izgāžas arī Jūrmalā
4 stundas