Laukos
Mežsaimniecība

Maija nogalē Tērvetes dabas parkā ar plašu vērienu svinēs “Latvijas Meža dienas” 0

“Pasaku pils” Tērvetes dabas parkā.. Foto LETA

Maija nogalē 25. un 26. maijā AS “Latvijas valsts meži” dabas parkā Tērvetē, jaunākajā parka daļā “Kurbada zeme”, notiks Baltijā lielākais meža nozares pasākums – “Latvijas Meža dienas”. Tajā bez maksas būs iespēja apmeklēt vairāk nekā 50 meža izziņas darbnīcas un pieturas, lai iepazītu mežu un tā bagātības, kā arī būs plaša izklaides un atpūtas programma skolēniem, ģimenēm un ikvienam interesentam.

Piektdienas, 25.maija, pasākuma tēma ir “No skolas uz mežu”, un tā laikā notiks arī lielie vides kampaņas “Tīrai Latvijai!” noslēguma svētki, kurus rīko biedrība “Zaļā josta”. Tāpat pasākuma laikā tiks sumināti Zemkopības ministrijas skolu konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” uzvarētāji. Savukārt sestdiena, 26.maijs būs “Ģimenes diena”.

Abu dienu laikā pasākuma apmeklētāji meža izziņas darbnīcās varēs uzzināt visu par un ap Latvijas mežiem – no koka sēkliņas līdz gatavai koka mājai, kā arī piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātes kopā ar pasaku tēliem un īstiem meža večiem. Tāpat arī meža nozares speciālisti iepazīstinās ar meža audzēšanas ciklu, meža tehniku darbībā un varēs arī noskaidrot visu par plašajām un daudzveidīgajām karjeras iespējām meža nozarē.

Piektdien Koncertus “Latvijas Meža dienu” viesiem sniegs Agnese Rakovska un Miks Dukurs, savukārt sestdien – apmeklētājus iepriecinās Auces, Dobeles un Tērvetes novada radošie kolektīvi, bet dabas gudrībās ar mazajiem apmeklētājiem dalīsies galvenais cīnītājs par tīriem mežiem Cūkmens u.c.

Ikviens aicināts apmeklēt arī iecienītās parka tematiskās daļas – Rūķīšu un Pasaku mežu -, ko ierasts dēvēt par Spŗīdīša pasauli ar parka ieejas biļetēm.

“Meža dienas kā svētki Latvijā notiek jau kopš 1928.gada. Pasākumu kopīgiem spēkiem rīko dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas, kas visas rūpēsies par apmeklētāju iesaistīšanu un labsajūtu. Mērķis ir parādīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam mežu kā mūsu nozīmīgāko resursu, kas jāapsaimnieko videi draudzīgi un ilgtspējīgi,” sacīja pasākuma rīkotāju pārstāvis Normunds Namnieks

Pasākums “Latvijas Meža dienas” ir bez maksas un plānots, ka to apmeklēs ap 10 000 interesentu no visas Latvijas.

“Latvijas Meža dienas” rīko biedrība “Tērvetes meža izglītības centrs”, biedrība “Zaļās mājas”, Latvijas Meža Īpašnieku biedrība, Latvijas Kokrūpniecības federācija, AS “Latvijas valsts meži”, biedrība “Zaļā josta”, Tērvetes novads, Dobeles novads un Auces novads.

LA.lv
VV
Vivanta Volkova
Laukos
Ar sēkliņām, augļiem un speķi. Kā Rucavas “Alejās” cep īstu lauku maizi
5 stundas
GS
Gundega Skagale
Laukos
Padoms zemniekam. Izmaiņas AAL sarakstā – fungicīdi un herbicīdi
21 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Līdz ar “Bergvik Skog” meža Latvijā pārdošanu mainīts arī tā meitas kompānijas nosaukums uz “Sodra Latvia”
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Baidās no ažiotāžas: neizpauž čekas aģentu kartotēkas publicēšanas datumu decembrī
25 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Izvirza kanditātus darbam Saeimas komisijās. Kādam amatam virza Kučinski?
1 stunda
LE
LETA/LA.lv
Pasaulē
Leiboristi aicina Meju atsaukt saskaņoto “puscepto” Breksita vienošanos
45 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Vairumam “Elektrum” klientu rēķinu pieaugums nepārsniegs 3,5 eiro mēnesī
4 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Koļegovas brālis skaidro shēmas, kā sadarbojies ar māsu naudas darījumos
18 minūtes