Laukos
Gaļa un zivis

Maina divas ĀCM riska zonu platības 0

Foto-LETA

Tā kā Latvijā ir konstatēti vairāki jauni mājas cūku un mežacūku saslimšanas gadījumi ar Āfrikas cūku mēri, tiek grozīta ĀCM otrās un trešās riska zonu teritorija, paredz valdības apstiprinātie grozījumi noteikumos par Āfrikas cūku mēra (ĀCM) likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Auces novadā otrā riska zona turpmāk saglabāsies Auces novada Īles un Vecauces pagastā, Lielauces pagasta daļā uz austrumiem no autoceļa P104 un Vītiņu pagasta daļā uz dienvidiem no autoceļa P96. Tāpat otrā zona noteikta Aucē.

Dobeles novadā otrā riska zona saglabāsies Dobeles novada Annenieku, Auru, Bērzes, Bikstu, Dobeles, Jaunbērzes, Krimūnu un Naudītes pagastā un Zebrenes pagasta daļā uz austrumiem no autoceļa P104, kā arī Dobelē.

Jelgavas novadā otrā riska zona saglabāsies Jelgavas novada Glūdas, Svētes, Zaļenieku, Vilces, Lielplatones, Elejas, Sesavas, Platones un Vircavas pagastā, un saglabāsies arī Jelgavā.

Turpmāk otrā riska zona saglabāsies arī Neretas novada Zalves, Neretas un Pilskalnes pagastā.

Tāpat otrā riska zona turpmāk būs Vecumnieku novada Vecumnieku, Stelpes, Bārbeles, Skaistkalnes un Valles pagastā.

Arī Brocēnu novadā otrā riska zona būs Cieceres, Gaiķu un Remtes pagastā, Blīdenes pagasta daļā uz ziemeļiem no autoceļa A9, un noteikta Brocēnos.

Tērvetes novadā otrā riska zona turpmāk būs Tērvetes novada Tērvetes un Augstkalnes pagastā.

Savukārt trešā riska zona ir noteikta Auces novada Ukru un Bēnes pagastā, Lielauces pagasta daļā uz rietumiem no autoceļa P104 un Vītiņu pagasta daļā uz ziemeļiem no autoceļa P96.

Brocēnu novadā trešā riska zona būs Brocēnu novada Blīdenes pagasta daļā uz dienvidiem no autoceļa A9.

Turpmāk trešā riska zona noteikta arī Dobeles novada Penkules pagastā un Zebrenes pagasta daļā uz rietumiem no autoceļa P104.

Jelgavas novadā trešā riska zona būs Jelgavas novada Valgundes, Kalnciema, Līvbērzes pagastā un saglabāsies arī Jaunsvirlaukas pagastā.

Neretas novadā trešā riska zona būs Mazzalves pagastā.

Arī Ozolnieku novada Salgales pagastā turpmāk saglabāsies trešā riska zona.

Tāpat Saldus novadā trešā riska zona saglabāsies Kursīšu, Novadnieku uz Zvārdes pagastā.

Arī Tērvetes novada Bukaišu pagastā turpmāk noteikta trešā riska zona.

Un Vecumnieku novada Kurmenes pagastā arī turpmāk būs trešā riska zona.

Tā kā slimība no jauna konstatēta arī mežacūkām Rumānijā, Lietuvā un Polijā, arī šajās valstīs mainīts ĀCM riska zonējums.

Grozījumi noteikumos stāsies spēkā pēc to publikācijas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Kā ziņots, saskaņā ar likumdošanu ir definētas trīs ĀCM riska zonas. Pirmās zonas teritorijā nav konstatētas ar ĀCM slimas mājas cūkas un mežacūkas, tomēr šī buferzona atrodas blakus ĀCM skartajām teritorijām. Dzīvas cūkas un cūkgaļu no šīs zonas drīkst izvest, ievērojot Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) noteiktās biodrošības normas.

Par otro zonu definētas teritorijas, kurās ir konstatētas ar ĀCM slimas mežacūkas. No šīs zonas aizliegts pārvietot dzīvas mājas cūkas, savukārt cūkgaļu un mežacūku gaļu, kā arī gaļas izstrādājumus drīkst izvest, ievērojot PVD noteiktās biodrošības normas.

Savukārt par trešo riska zonu ir noteiktas teritorijas, kurās ir konstatētas ar ĀCM slimas mājas cūkas un mežacūkas, un no šīs teritorijas nedrīkst izvest ne dzīvas cūkas, ne cūkgaļu un tās izstrādājumus, ne arī mežacūku gaļu un tās izstrādājumus.

LA.lv