Laukos
Politika

Maina izcenojumu par dzīvnieku izcelsmes produktu sertifikāciju0

Foto LETA

Lai uzņēmumu izmaksas par dzīvnieku izcelsmes produktu sertifikātu būtu atkarīgas no tikai no faktiskā kontroles laika, nevis uzņēmuma atrašanās vietas, plānots pārstrukturēt šīs sertifikācijas izmaksas, paredz valsts sekretāru sanāksmē izsludinātais grozījumu projekts Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) cenrādī.

Kā norādīts Zemkopības ministrijas sagatavotajā anotācijā, patlaban maksa par veterināro sertifikātu sagatavošanu, jaunu uzņēmumu atzīšanu, reģistrāciju, atkārtotām pārbaudēm neatbilstību gadījumos, oficiālo papildu kontroli, atbilstības un speciālā sertifikāta sagatavošanu noteikta atbilstoši faktiskajam kontroles laikam par darba stundu – 11,65 eiro. Tāpat minēto pakalpojumu saņemšanai uzņēmējiem jāsedz PVD inspektoru transporta izmaksas no pastāvīgās darbavietas līdz kontroles vietai un atpakaļ – 0,26 eiro par kilometru.

Minētās pakalpojumu izmaksas plānots apvienot un noteikt vienotu maksu atbilstoši faktiskajam kontroles laikam par darba stundu – 17,60 eiro.

Tādējādi izmaksas par PVD veiktajām darbībām būtu atkarīgas tikai no faktiskā kontroles laika, bet ne no uzņēmuma atrašanās vietas.

Patlaban maksu par dzīvnieku izcelsmes produktu veterinārā (veselības) sertifikāta sagatavošanu un izsniegšanu aprēķina atbilstoši faktiskajam kontroles laikam par darba stundu. Ievērojot zivrūpniecības nozares uzņēmēju ierosinājumu, lai būtu vieglāk plānot izdevumus, paredzēts noteikt maksu par produktu kravu, kurai tiks izsniegts sertifikāts.

Grozījumu projekts arī noteic samaksu par izmēģinājuma projekta izvērtēšanu un atļaujas izsniegšanu dzīvnieka izmantošanai procedūrā, izmaiņām atļaujā vai tās atjaunošanu.

Noteikumu projekts vēl jāapstiprina valdībai.

LA.lv