Laukos
Gaļa un zivis

Mainīsies zvejas limiti Madonas, Ogres, Pāvilostas, Rēzeknes un Riebiņu novada pašvaldību ezeros0

Foto – Shutterstock

No nākamā gada 1.janvāra mainīsies zvejas limiti Madonas, Ogres, Pāvilostas, Rēzeknes un Riebiņu novada pašvaldību iekšējos ūdeņos, paredz valdības otrdien apstiprinātie grozījumi noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem iekšējos ūdeņos.

Zemkopības ministrija (ZM) norāda, ka zinātniskais institūts “BIOR” līdz šā gada 1. jūlijam saņēma Madonas, Ogres, Riebiņu, Salaspils, Rēzeknes un Ventspils novada pašvaldību priekšlikumus par zvejas limitu izmaiņām iekšējos ūdeņos. “BIOR” neatbalstīja Salaspils novada un Ventspils novada priekšlikumus par zvejas limitiem to iekšējos ūdeņos, par ko pašvaldības informētas zinātniski pamatotajā atzinumā, ko “BIOR” iesniedza Zemkopības ministrijā.

Tikmēr Kālezerā un Plaužu ezerā no nākamā gada 1.janvāra saglabāsies zvejas tīklu limits 75 metru garumā. Zvejas tīklu limits Bicānu, Kategradas un Salmeja ezeros tiks noteikts 2005.gada apmērā un Bicānu ezerā tas būs 575 metri, Kategradas ezerā – 375 metri, bet zvejas tīklu limits Rušona ezerā būs par 5915 mazāks un Zolvas ezerā būs par 191 metriem mazāks nekā agrāk. Tāpat samazināti zušu murda zvejas limiti Rāznas ezerā un noteikts zušķērāja limits Rēzeknes upē.

Grozījumi oteikumos arī paredz, ka no nākamā gada ikvienai pašvaldībai, lai uzsāktu komerczveju kādā no publiskajiem ezeriem, kuri nav minēti MK noteikumos, ir jāiesniedz “BIOR” priekšlikums par nozvejas apjoma limita noteikšanu. Ja šāds nozvejas apjoma limits konkrētajā ezerā minētajā pielikumā nav noteikts, ezeram paredzētais zvejas rīku limits ir izmantojams tikai pašpatēriņa zvejā.

Precizēts arī, ka pašvaldība saskaņos ar Dabas aizsardzības pārvaldi (DAP) priekšlikumus par zvejas limitu maiņu iekšējos ūdeņos, kuri atrodas īpaši aizsargājamā dabas teritorijā. Tas nepieciešams, lai DAP kā īpaši aizsargājamo dabas teritoriju pārvaldītāja un iekšzemes publisko ūdeņu pārvaldītāja būtu iesaistīta iekšējo ūdeņu apsaimniekošanas jautājumu risināšanā.

Grozījumi noteikumos tiks publicēti oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis” un stāsies spēkā 2018.gada 1. janvārī.

LA.lv