Laukos

Maize, kliņģeri un pīrāgi. Rīgas svētku laikā maiznieki Vērmanītī iekārtos Maizes ielu0

Maizes ielā Rīgas svētkos Vērmanes dārzā. Arhīva foto – LETA

Sestdien, 18.augustā, Rīgas svētku laikā Vērmanes dārzā interesenti varēs apmeklēt “Maizes ielu Sapņu dārzā”, kurā būs iespējams nogaršot un iegādāties gan dažādas maizes šķirnes, gan svaigi ceptus kliņģerus, smalkmaizītes, sklandraušus un citus gardumus, informēja Maiznieku biedrības izpilddirektore Gunta Duka.

Pasākumā maizniekus pārstāvēs SIA “Lāči’”, SIA “Dona”, N.Bomja maiznīca “Lielezers”, SIA “Saldus maiznieks”, SIA “Fazer Latvija”, AS “Hanzas Maiznīcas”, AS “Latvijas Maiznieks”, LPB “Maiznīca Priekule” un SIA “Maiznīca Flora”.

Šogad maiznieki pulcēsies, lai kopā ar Rīgas svētku viesiem suminātu Rīgas Latviešu biedrību 150 gadu jubilejā un atzīmētu Latvijas simtgadi. Maizes ielā būs gan beķercepti kliņģeri, sklandrauši un smalkmaizītes, gan jaunas maizes, kuru gatavošanā izmantotas netradicionālas izejvielas. Gaisā virmos tikko no krāsns izceltu pīrāgu un cepumu smarža. Maiznieka amata meistari apmeklēs Runas vīru telti un kopā ar Latviešu biedrības vadību veidos simboliskus, pēc sentēvu tradīcijām gatavotus rudzu maizes spēka kukuļus, kā arī stāstīs par sentēvu maizes cepšanu, tās saglabāšanu līdz pat mūsdienām.

Maiznieka amata zeļļi svētku viesus aicinās piedalīties jautrās atrakcijās, izzinošās viktorīnās un konkursos. Ielas garumā varēs degustēt uzņēmumu sarūpētos jaunumus – veselīgās un daudzveidīgās maizes, gardos konditorejas izstrādājumus un pasniegs īpaši Rīgas Latviešu biedrībai sarūpēto jubilejas kliņģeri. Maizes ielā ik uz soļa varēs sastapt baltos beķeruzsvārčos tērpušos maizniekus, kas laipni sagaidīs ikvienu Sapņu dārza apmeklētāju.

Pasākumu jau sesto gadu pēc kārtas rīko Latvijas Maiznieku biedrība sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu, Rīgas Latviešu biedrību.

Latvijas Maiznieku biedrība izveidota 1993.gadā, tā ir Latvijā vienīgā brīvprātīga profesionālā organizācija, kuru vieno intereses par maizes ražošanas nozares attīstību un kopīga sadarbība maizes ražotāju interešu aizstāvībai un pārstāvībai. Jau 25 gadus LMB apvieno maizniekus, mazinieku sadarbības partnerus un popularizē maizes tradīcijas Latvijā.

LA.lv