Laukos
Bizness

Mājbrūvētājus aicina pieteikties alus konkursam “Mežpils prove”0

Andris Rasiņš ir viens no Latvijas alus someljē – profesionālis, kas strādā gan viesmīlības, gan alus brūvēšanas industrijā, pārzinot visu, kas saistīts ar alu. Publicitātes foto

Alus darītava AS “Aldaris” un mazumtirdzniecības uzņēmums “Rimi Latvia” aicina mājbrūvētājus līdz 5.jūlijam pieteikties konkursam “Mežpils prove”, kuram jāiesniedz līdz diviem kviešu alus veidu paraugiem, informēja uzņēmumā.

Konkursa uzvarētājs iegūs iespēju brūvēt savu alu “Aldara” alus darītavā 9500 litru apjomā, pārdot to “Rimi” lielveikalos, kā arī 1000 eiro dāvanu karti no veikalu tīkla “Rimi”.

Uzņēmumā informēja, ka konkursa finālistus un uzvarētāju 9.jūlijā noteiks ekspertu komisija, kurā piedalīsies alus someljē Andris Rasiņš, “Rimi Latvia” kvalitātes vadītāja Māra Tamane un citi žūrijas dalībnieki.

Šā gada konkursa tēma ir “Kviešu alus”, tāpēc šogad konkursam jāsniedz ne vairāk par diviem kviešu jeb Vācijas stila “Hefeweizen” alus veidu paraugiem. “Kviešu jeb baltais alus ir tradicionāla Vācijas alus šķirne, kura brūvēšanā izmanto vismaz 50% kviešu iesalu, kas sniedz alum gan gaišāku krāsu, gan vieglāku un baudāmāku garšu. Kviešu alus popularitāte strauji pieaug gan Latvijā, gan arī visur pasaulē,” teica Rasiņš.

“Aldaris” ir Dānijas alus ražotāja “Carlsberg” grupas uzņēmums. “Carlsberg” kontrolē uzņēmumu “Baltic Beverages Holding”. “Aldaris” nodarbina apmēram 200 darbinieku.

LA.lv