Laukos
Dārzeņi un augļi

Malaizijā izgudro jaunu paņēmienu augļu kvalitātes saglabāšanai0

Publicitātes foto.

StixFresh ir ar nātrija hlorīda un bišu vaska maisījumu pārklāti stikeri jeb uzlīmes, kas palēnina augļu nogatavošanās procesu, tiekot vaļā no etilēna.

Pēc skata visparastākās uzlīmes, kas bieži redzamas uz dažādiem augļiem, dārzeņiem un uz kurām parasti izvietots piegādātāja vai izplatītājtīkla logotips, malaiziešu startaps pārvērtis par jaudīgu ieroci cīņai ar augļu bojāšanos.

Uzlīme StixFresh spēj mazināt noteiktas grupas augļu inficēšanos ar slimībām, kas savukārt pagarina to svaigumu un uzglabāšanas laiku.

Lai radītu iespēju saglabāt augļu svaigumu dabiskā veidā, izgudrotājs, kura vārds ir Žafri Zainudins, pētījumiem veltījis trīs gadus, kuru laikā uzlabojis sava stikera efektivitāti. Pētījumi tika veikti, sadarbojoties ar dažādām universitātēm, pētnieciskajiem institūtiem un aģentūrām. Oficiāli StixFresh pirmoreiz tika demonstrēts 2017. gadā.

Izgudrotāji savu uzlīmi, kas pārklāta ar nātrija hlorīda un bišu vaska maisījumu, nosaukuši par pārtikas piedevu, kas darbojas kā lēnas iedarbības preparāts, kura uzdevums izdalīt brīvās barības vielas augļiem.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv