Laukos
Tehnika

“Marsietis” kukurūzas laukā0

Starptautiskā lauksaimniecības tehnikas izstāde ‘Agritechnica 2017’, kas notiks no 12. līdz 18. novembrim Vācijas pilsētā Hannoverē, piedāvās vērienīgu jaunās tehnikas klāstu. Lai interesentiem, kuri plāno apmeklēt šo izstādi, būtu ātrāk un ērtāk atrodami godalgotie eksponāti, jaunumu aprakstam pievienojam arī halles un stenda numuru, kur tie meklējami.

‘MARS’ – mobilie lauksaimniecības roboti
AGCO GmbH – Fendt (halle 20, stends A26a) 


Lauksaimniecības sektorā jau diezgan ilgu laiku tiek diskutēts, pa kuru ceļu turpmāk virzīsies lauksaimniecības tehnikas attīstība – vai viss kļūs vēl lielāks vai arī, gluži pretēji, uz laukiem turpmāk redzēsim daudz mazu robotiņu. Fendt izstrādātā MARS sistēma ir pirmā tirgū pieejamā pilnīgi jaunā lauksaimniecības inženieru izveidotā robotu kompleksās darbības aplikācija. Sistēma balstās uz vairākiem maza izmēra elektriskiem robotiem ar automātisko stūrēšanu, un tas viss paredzēts kukurūzas sējai.

Sēklas materiālu mazajās mašīnās iepilda operators, kurš vienlaikus arī uzrauga procesu un, izmantojot piekabi, transportē mašīnas uz lauku un prom no tā. Tā kā robotiem nav nepieciešamas gaismas, kā arī tie strādā faktiski bez trokšņa, tos iespējams izmantot kukurūzas sēšanai visu diennakti tiešā apdzīvotu vietu tuvumā.

Radīta ar domu samazināt ražošanas izmaksas un sastāvot no individuālām mašīnām, kas katra sver ne vairāk kā 40 kg, sistēma uz lauka ir paškontrolējoša un nerada ne augsnes sablīvēšanas risku, ne arī draudus, ko parasti cilvēkiem un videi rada lielas mašīnas. Visus procesu raksturojošos datus roboti pārsūta uz mākoni un komunicē gan savstarpēji, gan ar operatoru.
Pēc Agritechnica materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv