Laukos
Mežsaimniecība

Marta beigās Rīgā notiks seminārs “Kāpēc mēs ejam mežā? Sēņotāja personības ceļvedis”0

Foto-Fotolia

Marta beigās Rīgā notiks seminārs “Kāpēc mēs ejam mežā? Sēņotāja personības ceļvedis”, kurā plānots rast atbildes uz jautājumiem, kādēļ Latvijā savvaļas produktu vākšana ir tik populāra salīdzinājumā ar citām reģiona valstīm un vai tam var būt būtiska ietekme uz vidi, attiecībām un citiem sociālās dzīves aspektiem, informēja pasākuma organizatori.

Semināru vadīs sociālo zinātņu doktors, “Baltic Studies Centre” pētnieks, Latvijas Sociologu asociācijas priekšsēdētājs, Centrālās un Austrumeiropas lauksaimniecības un pārtikas pētnieku darba grupas vadītājs un Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) programmas “Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts” granta saņēmējs Miķelis Grīviņš, sniedzot atbildes uz jautājumiem, kādēļ mellenes, sēnes, tējas un citus savvaļas produktus Latvijā vāc daudz lielāka iedzīvotāju daļa nekā vairumā citu Eiropas valstu.

Grīviņš piedāvās socioloģisku skatījumu uz Latvijas iedzīvotāju tradīciju vākt savvaļas produktus, parādot tās skaidrojumus un īpatnības citu Eiropas valstu kontekstā. Pētnieks iezīmēs arī šīs nodarbes reizēm negaidītās transformācijas, redzamās un neredzamās saiknes ar identitāti un kultūru, mobilitāti, patēriņu un dzīvesstilu.

Semināru ciklu par aktuāliem procesiem Latvijas sabiedrībā rīko Latvijas Sociologu asociācija sadarbībā ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroju Latvijā. Šī cikla pirmās sezonas publiskie semināri ar kopējo nosaukumu “Sociālas pārmaiņas un atbildība” norisinās katra mēneša pēdējā ceturtdienā. Latvijas spēcīgākie sociālie zinātnieki runā par saviem jaunākajiem pētījumiem par norisēm. Semināru ciklu uzsāk sociologu atklājumi.

Seminārs notiks 28.martā no plkst.18 līdz 20., Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā telpās, “Berga Bazārā”, Marijas ielā 13/3.

LA.lv