Laukos
Politika

Marta nogalē Jelgavā notiks konference par pārtikas nekaitīgumu1


Mājražotāju stendā izstādē “Riga Food “.
Mājražotāju stendā izstādē “Riga Food “.
Foto LETA

Jelgavā 20. un 21.martā notiks konference par pārtikas nekaitīgumu, ilgtspēju un tās atbilstību starptautiski atzītam lauksaimniecības standartu kopumam, ko apliecina “GLOBALG.A.P.” sertifikāts, liecina informācija Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra mājaslapā.

Pasākuma rīkotāji norāda – lai veiksmīgi sasniegtu jaunus eksporta tirgus, lauksaimniekiem ir jāievieš modernas tehnoloģijas un augsti ražošanas standarti. Ļoti būtiski ir sasniegt tirgotājus bez starpniekiem, vai tirgot preci caur sertificētiem vairumtirgotājiem, un būt gataviem sertificēt savu ražošanu atbilstoši labas lauksaimniecības prakses standartam.

Lai produkcija atbilstu labas lauksaimniecības prakses standartiem, kopš 2007.gada jau vairāk nekā 135 valstīs ražotāji var saņemt attiecīgo sertifikātu, kas apliecina atbilstību starptautiski atzītam lauksaimniecības standartu kopumam. Konferencē, kas notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU), ikviens varēs uzzināt, kas ir “GLOBALG.A.P.” sertifikāts, kā to saņemt un kā tas var palīdzēt biznesā.

Konferences dalībniekiem būs iespēja tikties ar standarta “GLOBALG.A.P.” dibinātāju un prezidentu Kristianu Moelleru. “GLOBALG.A.P.” eksperte, pārstāve Latvijā, Krievijā un Centrālāzijā, kā arī dārzeņu audzētāju kooperatīva “Mūsmāju dārzeņi” dibinātāja Edītes Strazdiņa stāstīs par standarta prasībām un praktisko pielietošanu dzīvē.

Tāpat klātesošie diskusijās varēs runāt ar lielveikalu tīklu “Rimi”, “Lidl”, kā arī institūta “BIOR” pārstāvjiem.

Dalībai konferencē var pieteikties līdz 12.martam.

Konferenci organizē LLKC sadarbībā ar “GLOBALG.A.P.”.

LA.lv