Laukos
Bizness

“Maxima” investē 68 000 eiro pašapkalpošanās kasēs Jelgavas veikalā0


“Maxima” pašapkalpošanās kases Jelgavā
“Maxima” pašapkalpošanās kases Jelgavā
“Maxima” pašapkalpošanās kases Jelgavā

Pašapkalpošanās kases pieejamas jau piecpadsmitajā “Maxima Latvija” veikalā. Šo pašapkalpošanās kasu ierīkošanā tirdzniecības centra “Pilsētas pasāža” veikalā “Maxima XX” Jelgavā, Driksas ielā 4, uzņēmums investējis 68 000 eiro.

Veikalā iedzīvotājiem pieejamas piecas pašapkalpošanās kases, no kurām trijās kasēs par pirkumiem var norēķināties gan ar skaidru naudu, gan maksājumu kartēm, bet divās kasēs – tikai ar maksājumu kartēm, tai skaitā ar bezkontakta maksājumu kartēm.

“Šis ir jau otrais “Maxima Latvija” veikals Jelgavā, kurā iedzīvotājiem ir pieejamas pašapkalpošanās kases. Pērn pašapkalpošanās kases ieviesām arī t/c “Valdeka” veikalā “Maxima XX” Jelgavā, Rīgas ielā 11a,” stāsta “Maxima Latvija” operacionālā vadītāja Kristīne Āboltiņa.

Viņa arī norāda, ka patlaban pašapkalpošanās kases izmanto aptuveni 27% iedzīvotāju tajos veikalos, kur tās ir pieejamas. “Arī jelgavnieki tās izmanto arvien vairāk. Ja sākotnēji šīs kases izvēlējās jaunāka gadagājuma cilvēki, patlaban tās ir gan ģimenes ar bērniem, kas iecienījuši paši noskenēt preces, gan jaunieši, gan ir arī kāds vecāka gada gājuma cilvēks. Prognozējam, ka arī šajā veikalā iedzīvotāji pamazām, bet izvēlēsies par pirkumiem norēķināties pašapkalpošanās kasēs,” norāda K.Āboltiņa.

Šogad “Maxima Latvija” plāno vēl vairāk paplašināt pašapkalpošanās kasu tīklu un ieviest tās arī mazāka formāta jeb “Maxima X” veikalos, savukārt visos trijos “Maxima XXX” veikalos iecerēts paplašināt pašapkalpošanās kasu zonu.

Pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšana ir viens no soļiem, lai samazināt darbinieku slodzi, jo vidēji dienā viens kasieris apkalpo aptuveni 400-600 klientus. Savukārt vienas dienas laikā „Maxima Latvija” visos veikalos iepērkas aptuveni 300 000 iedzīvotāju.

Visās pašapkalpošanās kasēs var veikt uzkrājumus “Paldies” kartē un arī norēķināties ar “Paldies” kartē uzkrāto naudu. Tāpat visās pašapkalpošanās kasēs ir iespējams norēķināties ar “Maxima Latvija” dāvanu kartēm, kā arī izmantot „Uzņēmumu karti”.

Pēdējo divu gadu laikā “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanā investējusi vairāk nekā 800 000 eiro, no kuriem vairāk nekā pusmiljons eiro tika investēts pērn.

Pirmās pašapkalpošanās kases “Maxima Latvija” ieviesa 2009.gadā. Taču jau 2015.gadā intensīvāk sāka paplašināt pašapkalpošanās kasu tīklu, kas turpinājās 2016.gadā.

LA.lv