Laukos
Bizness

“Maxima” investē pusotra miljona eiro veikala atjaunošanā Sarkandaugavā0

Publicitātes foto

Plānots, ka ceturtdien, 21. decembrī, mazuntirgotājs “Maxima Latvija” atklās rekonstruēto “Maxima X” formāta veikalu Rīgā, Sarkandaugavas ielā 9. Kopumā jaunā veikala izveidē investēti 1,5 miljoni eiro, informē uzņēmuma pārstāvji.

Minētais veikals savulaik tika atklāts 2004.gada vasarā, un līdz šim vērienīgas pārmaiņas tas nebija pieredzējis. Respektējot vēsturisko mantojumu un vietējo apbūvi, tika rekonstruēta vecā ēka, kā arī piebūvēta jauna daļa. Līdz ar to veikala tirdzniecības platība pēc rekonstrukcijas ir kļuvusi divas reizes plašāka, sasniedzot gandrīz 700 kvadrātmetrus.

“Tā kā veikalā paplašināta tirdzniecības zāle, sortiments kļuvis ievērojami lielāks, un tagad klientu izvēlei piedāvāsim teju 9000 dažādu preču. Ņemot vērā klientu paradumu maiņu, visvairāk paplašinājām tieši svaigās pārtikas preču sortimentu, kā arī vitrīnu produktu sortimentu,” norāda “Maxima Latvija” operacionāla vadītāja Kristīne Āboltiņa.

Tāpat veikalā izveidotas četras pašapkalpošanās kases, no kurām divās klienti varēs norēķināties gan ar skaidru naudu, gan maksājumu kartēm, bet vēl divās – tikai ar maksājumu kartēm.

Turpmāk šajā “Maxima X” veikalā strādās 35 darbinieki.

Lai veikals būtu vēl energoefektivāks, tajā no saldētavu aukstumiekārtām tiek atgūts siltums, kas tiek izmantots veikala palīgtelpu apsildei. Tāpat veikalā izveidots lietusūdens krājrezervuārs, lai lietusūdeni pakāpeniski novadītu pilsētas lietusūdens kanalizācijā. Līdzšinēja elektriskā apkures sistēma nomainīta uz energoefektīvu gāzes apkuri.

Rūpējoties par apkārtējo vidi, nākamajā pavasarī tiks pabeigta apkārtnes apzaļumošana. Savukārt, lai veikala darbība netraucētu apkārtējo māju iedzīvotāju ikdienu, uz ēkas jumta esošajām ārējām tehniskajām iekārtām izveidoti skaņu vairogi, lai samazinātu iespējamo troksni, norāda uzņēmuma pārstāve.

LA.lv