Laukos
Bizness

“Maxima” pašapkalpošanās kasēs plāno investēt 1,3 miljonus eiro 0

Publicitātes foto.

Mazumtirgotājs “Maxima Latvija” šogad pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanā plāno investēt vairāk nekā 1,3 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

“Maxima Latvija” šogad plāno turpināt pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanu kopumā 16 veikalos visā Latvijā. Pašapkalpošanās kases šogad plānots uzstādīt tādās pilsētās kā Rīga, Kauguri, Valmiera, Limbaži, Saldus, Ķekava un Salaspils. Plānots uzstādīt pašapkalpošanās kases desmit veikalos Rīgā – astoņos “Maxima X” un divos “Maxima XX” formāta veikalos, kā arī sešos veikalos ārpus Rīgas – trīs “Maxima X” un trīs “Maxima XX” formāta veikalos.

Pašapkalpošanās kasu ieviešana ir viens no soļiem, kā samazināt darbinieku slodzi, kā arī rindas pie kasēm. Vidēji dienā viens kasieris apkalpo aptuveni 400-600 klientus. Savukārt vienas dienas laikā “Maxima Latvija” visos veikalos iepērkas aptuveni 300 000 iedzīvotāju.

Šajās kasēs iedzīvotāji par pirkumiem var norēķināties ar maksājumu kartēm, tai skaitā, ar bezkontakta maksājumu kartēm, un daļā šo kasu arī ar skaidru naudu. Visās pašapkalpošanās kasēs var veikt uzkrājumus “Paldies” kartē un arī norēķināties ar “Paldies” kartē uzkrāto naudu. Tāpat ir iespējams norēķināties ar “Maxima Latvija” dāvanu kartēm, kā arī izmantot “Uzņēmumu karti”.

“27% no iedzīvotājiem par pirkumiem izvēlas norēķināties tieši šajās kasēs, vidējā pirkuma summa ir ap 10 eiro. Šāda tendence liecina, ka pircēji pašapkalpošanās kases visbiežāk izmanto tieši tad, kad nepieciešams ātri iegādāties nepieciešamākās preces,” norāda “Maxima Latvija” operacionālā vadītāja un valdes locekle Kristīne Āboltiņa.

Jau ziņots, ka, sekojot tirgus tendencēm un patērētāju ērtībai, “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kases sāka ieviest 2009.gadā. Šobrīd “Maxima Latvija” tīklā kopumā ir 163 pašapkalpošanās kases 29 veikalos.

LA.lv
LE
LETA
Laukos
“Rīgas dzirnavniekam” pērn neliels apgrozījuma kritums
1 diena
LE
LETA
Laukos
Mājražotāju kooperatīviem plāno atļaut pretendēt uz ES un valsts atbalstu
1 diena
LE
LETA
Laukos
Rīgā novembra beigās notiks kaņepju nozares konference
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Latvijā
Dāvana Latvijai – 1000 kilometri. Māris Baltais sāka skriet, aizejot pensijā 1
7 stundas
"V
"Mājas Viesis"
Latvijā
Imants Lancmanis: Guvis piepildījumu karjerā un ģimenē, cilvēks var sākt domāt par valsti 2
8 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Latvijas vēsture pirms valsts dibināšanas 18 jautājumi un atbildes
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Politiķi faktiski vienojušies par Saeimas komisiju vadību
4 stundas
AT
Andris Tiļļa
Latvijā
Ģimenē klusēšana nav zelts! Atziņas no pāriem, kas gredzenus mijuši 18. novembrī
8 stundas