Bizness, Finanses

“Maxima” pašapkalpošanās kasēs plāno investēt 1,3 miljonus eiro

Mazumtirgotājs “Maxima Latvija” šogad pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanā plāno investēt vairāk nekā 1,3 miljonus eiro, informē uzņēmumā.

“Maxima Latvija” šogad plāno turpināt pašapkalpošanās kasu tīkla paplašināšanu kopumā 16 veikalos visā Latvijā. Pašapkalpošanās kases šogad plānots uzstādīt tādās pilsētās kā Rīga, Kauguri, Valmiera, Limbaži, Saldus, Ķekava un Salaspils. Plānots uzstādīt pašapkalpošanās kases desmit veikalos Rīgā – astoņos “Maxima X” un divos “Maxima XX” formāta veikalos, kā arī sešos veikalos ārpus Rīgas – trīs “Maxima X” un trīs “Maxima XX” formāta veikalos.

Pašapkalpošanās kasu ieviešana ir viens no soļiem, kā samazināt darbinieku slodzi, kā arī rindas pie kasēm. Vidēji dienā viens kasieris apkalpo aptuveni 400-600 klientus. Savukārt vienas dienas laikā “Maxima Latvija” visos veikalos iepērkas aptuveni 300 000 iedzīvotāju.

Šajās kasēs iedzīvotāji par pirkumiem var norēķināties ar maksājumu kartēm, tai skaitā, ar bezkontakta maksājumu kartēm, un daļā šo kasu arī ar skaidru naudu. Visās pašapkalpošanās kasēs var veikt uzkrājumus “Paldies” kartē un arī norēķināties ar “Paldies” kartē uzkrāto naudu. Tāpat ir iespējams norēķināties ar “Maxima Latvija” dāvanu kartēm, kā arī izmantot “Uzņēmumu karti”.

“27% no iedzīvotājiem par pirkumiem izvēlas norēķināties tieši šajās kasēs, vidējā pirkuma summa ir ap 10 eiro. Šāda tendence liecina, ka pircēji pašapkalpošanās kases visbiežāk izmanto tieši tad, kad nepieciešams ātri iegādāties nepieciešamākās preces,” norāda “Maxima Latvija” operacionālā vadītāja un valdes locekle Kristīne Āboltiņa.

Jau ziņots, ka, sekojot tirgus tendencēm un patērētāju ērtībai, “Maxima Latvija” pašapkalpošanās kases sāka ieviest 2009.gadā. Šobrīd “Maxima Latvija” tīklā kopumā ir 163 pašapkalpošanās kases 29 veikalos.

Pievienot komentāru